Co udělat po instalaci OS Windows 7 – Aktivace systému Windows - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Co udělat po instalaci OS Windows 7 – Aktivace systému Windows

Co udělat po instalaci operačního systému Windows 7 – Aktivace systému Windows


V dalším kroku zkontrolujete, zdali váš operační systém byl aktivován. Aktivace OS Windows 7 proběhne zcela automaticky po připojení k internetu bez vaší nutné účasti. Nicméně není na škodu toto prověřit a případně provést aktivaci ručně.

1. Systém Windows vás může vyzvat bublinovou zprávou k aktivaci v oznamovací oblasti. Pak stačí kliknout na tuto bublinu a postupovat dle průvodce aktivací.


2. K ruční aktivaci se dostanete i přes “Ovládací panely > Systém a zabezpečení > Systém“ nebo klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu “Počítač“ a v kontextové nabídce klikněte na příkaz “Vlastnosti“ levým tlačítkem myši, viz obrázek.


3. V okně “Základní informace o počítači“ se přesuňte úplně dolů a v odstavci “Aktivace systému Windows“ klikněte na bleděmodrý odkaz “Do aktivace zbývá následující počet dnů 18. Po kliknutí sem můžete systém Windows aktivovat ihned.“.


4. V okně “Aktivace produktu Windows“ klikněte na volbu “Aktivovat produkt Windows online“. Zajisté musíte mít funkční síťový adaptér a tedy připojení k internetu.


5. V dalším okně zadejte “Kód Product key“, který jste obdrželi se zakoupením instalačního DVD a potvrďte tlačítkem “Další“. Toto okno se zobrazí, jen pokud jste nezadali produktový klíč hned při instalaci Windows 7.


6. Během aktivace na nic neklikejte a vyčkejte na dokončení.


7. Pokud aktivace proběhne v pořádku, uvidíte v okně “Základní informace o počítači“ úplně dole v odstavci “Aktivace systému Windows“, větu “Systém Windows je aktivován.“.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky