Avast Free Antivirus 2015 - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Avast Free Antivirus 2015

Instalace antivirového programu Avast Free Antivirus 2015


1. Avast Free Antivirus 2015 stáhnete buď přímo ze stránek výrobce Avast.com nebo opět využít stahovacích serverů Slunecnice.cz a například Instaluj.cz. Kliknutím na odklaz “Stáhnout zdarma“ nebo “Stáhnout avast! Free Antivirus 2015...“ zahájíte stažení instalátoru antivirového programu, který stáhne vše potřebné a provede vás celou instalací. Vyberte si libovolný odkaz ke stažení antiviru. Spusťte webový prohlížeč a do adresního řádku vepište například tento text: http://www.instaluj.cz/avast-free-antivirus  a potvrďte klávesou “Enter“.2. Na zobrazené stránce klikněte na odkaz “Stáhnout avast! Free Antivirus 2015...“.


3. V okně stažení souboru potvrďte spuštění instalačního souboru “avast_free_antivirus_setup_online“ kliknutím na tlačítko “Spustit“.


4. Pokud se vám zobrazí hlášení, že “Vydavatele se nepodařilo ověřit.“, pak v tomto případě klikněte na tlačítko “Spustit“.


5. Hned po stažení souboru do počítače se zobrazí okno “Řízení uživatelských účtů“ (u všech verzí operačního systému vyšších než Windows XP) s dotazem “Chcete povolit, aby následující program provedl změny v tomto počítači?“ Potvrďte tlačítkem “Ano“.


6. V následujícím okně zrušte zatržení políček “Ano, nainstalovat Google Chrome jako výchozí prohlížeč“ a “Ano, nainstalovat Google Toolbar pro Internet Explorer“, pak klikněte na velký modrý obdélník s názvem “Obvyklá instalace“.


7. V následujícím okně si můžete přečíst “zásady ochrany osobních údajů“ a případně se “odhlásit“ od sběru informací, viz obrázek. Klikněte na tlačítko “Pokračovat“.


8. Pak už jen sledujete průběh instalace antiviru Avast Free.9. O dokončení instalace vás informuje následující obrazovka. Kliknutím na tlačítko “Hotovo“ spustíte rychlý antivirový test.


10. Rychlý test v žádném případě nemůže nahradit test kompletní. Rychlý test se zaměřuje na životně důležité soubory operačního systému běžících v operační paměti, spouštěných po startu systému, atd. Kdežto test kompletní skenuje kompletně všechny soubory a procesy v počítači. Proto je vhodné po dokončení instalace provést kompletní antivirový test.


11. Pokud vás zajímají bezpečnostní tipy, které vám antivirový program nabízí, pak doporučuji kliknout na tlačítko “Začít“, v opačném případě klikněte na odkaz pod tlačítkem s názvem “Přeskočit tento návod“.


12. “Povolit blokování nežádoucích programů“. Klikněte na tlačítko “Povolit a pokračovat“.


13. “Testujte také vaši domácí síť“. I když máte doma pouze jeden počítač, tvoříte domácí síť s vaším routerem, který vám umožňuje připojení k internetu. Není na škodu mít toto připojení pod kontrolou.


14. “Spouštějte všechny testy jedním tlačítkem“. Proč si neusnadnit práci s programem. Klikněte na “Pokračovat“.


15. “Aktualizujte ostatní programy“. Tento tip poukazuje na možnost aktualizace programů, které v počítači nemáte aktuální a je důležité je udržovat v aktuálním stavu, z důvodu velkého zneužívání malwarem (hackery, viry, trojany, a jiné.). V neplacené verzi je nutné provádět aktualizace ručně. Klikněte opět na “Pokračovat“.


16. Následující tip vás vybízí ke stažení antivirového programu Avast do vašeho tabletu nebo chytrého telefonu, což už je v dnešní době bohužel nezbytné. Aplikace je samozřejmě určena pro operační systém Android.


17. Po přečtení tipů jděte na obrazovce do “Nastavení“, kde je nutné aktivovat licenci zdarma pro celoroční používání.


18. V následujícím okně klikněte na položku “Registrace“.


19. V okně registrace vidíte, že vám zbývá 30 dnů do konce funkčnosti antiviru. Abyste jej mohli využívat celý rok zdarma, klikněte na tlačítko “Registrovat“. Pozn.: Pro tento úkon musíte být připojeni k internetu.


20. Pokud chcete využívat antivirový program Avast zdarma po celý rok zvolte “Současné zabezpečení“ kliknutím na tlačítko “Vybrat“.


21. V následujícím okně zadejte jméno příjmení, email a klikněte na tlačítko “Registrovat přes email“.


22. Po registraci antiviru vás další okno ještě vyzývá k vyzkoušení “Internet Secutity zdarma“. Tato varianta je po 20 dní zdarma a pak si buď koupíte platnou licenci a nebo se vrátíte k bezplatné verzi Avast Free. Pokud neuvažujete o tom, že si zakoupíte plnou ochranu antiviru Avast, klikněte na “Nechte si stávající základní ochranu“ nebo na křížek v pravém horním rohu tohoto okna.


23. V okně “Vaše předplatné“ je napsáno že “Jste registrován“ a vaše registrace bude platná po dobu 365 dnů zdarma. Po kliknutí na tlačítko “OK“ se vrátíte do základního okna “PŘEHLED“.


24. V okně “PŘEHLED“ spusťte “CELKOVÝ TEST“.


25. Tento kompletní test prohledá celý váš počítač, vyhledá případné viry a odstraní je.


26. Mimo jiné provádí kontrolu neaktuálních aplikací pomoci nástroje “Software Updater“ a nabídne je k aktualizaci.


27. A následně provede test zabezpečení vaší domácí sítě. V případě nalezených problémů vám nabídne řešení.


28. Po celkovém testu se vám zobrazí nalezené problémy. Kliknutím na tlačítko “Vyřešit vše“ projdete všemi kroky nutné opravy.


29. Pokud vám antivirus Avast vyhodnotí funkcí “Zabezpečení domácí sítě“, že váš router je přístupný z internetu, bude nutné vyhledat pomoc odborníka. Po vyřešení problému klikněte na tlačítko “Další“ a můžete test sítě provést znova.


30. Na závěr ještě využijte funkci “ČIŠTĚNÍ PROHLÍŽEČŮ“ v okně “PŘEHLED“.


31. Program zkontroluje vaše webové prohlížeče, jestli neobsahují doplňky, které nějakým způsobem zhoršují kvalitu a rychlost prohlížení webových stránek. Odstraněním nevhodných doplňků zrychlíte spouštění webového prohlížeče nebo načítání webových stránek. Tímto je instalace antiviru Avast u konce. Detailnější nastavení již je na samostatnou kapitolu, avšak toto nebylo cílem tohoto návodu, nicméně tovární nastavení bez nutnosti zásahu uživatele je plně vyhovující.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky