AVG Antivirus FREE 2015 - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

AVG Antivirus FREE 2015

Instalace antivirového programu AVG Antivirus FREE 2015


1. Avg Antivirus FREE 2015 stáhnete přímo ze stránek výrobce (http://www.avg.com/), nebo využijete odkazu ke stažení z těchto webových stránek “Avg Antivirus FREE 2015“ ze serveru Stahuj.cz nebo Slunecnice.cz. Na uvedené stránce klikněte na odkaz stáhnout a instalaci zahájíme přímo tlačítkem “Spustit“.2. Jestliže v operačním systému používáte pouze jako jediný prohlížeč “Internet Explorer 8“ nemusí se stránka zobrazit správně, v tom případě klikněte na ikonu “Kompatibilní zobrazení“ a stránka na obrázku se ihned objeví i s požadovaným tlačítkem “Stáhnout“. Pokud ne, pak využijte druhý odkaz ze slunecnice.cz viz výše.


3. Kliknutím na odkaz stáhnout nebo stáhnout zdarma se zobrazí textový blok s nápisem “V zájmu ochrany zabezpečení zablokovala aplikace Internet Explorer stažení souboru z tohoto webu do počítače. Další možnosti zobrazíte kliknutím sem …“.


4. Na tento textový blok klikněte a z kontextové nabídky zvolte “Stáhnout soubor“.


5. V okně stažení souboru potvrďte spuštění instalačního souboru “avg_free.exe“ kliknutím na tlačítko “Spustit“.


6. Hned po stažení souboru do počítače se zobrazí okno “Řízení uživatelských účtů“ (u všech verzí operačního systému vyšších než Windows XP) s dotazem “Chcete povolit, aby následující program provedl změny v tomto počítači?“ Potvrďte tlačítkem “Ano“.


7. Okno “Internet Exploreru 8“ běžící na pozadí již můžete zavřít. Teď budete pracovat pouze s “Instalátor AVG 2015“. Zvolte preferovaný jazyk a klikněte na tlačítko “Další“.


8. Odsouhlaste licenční ujednání tlačítkem “Souhlasím“.


9. Ze dvou nabízených možností zvolte variantu “Základní zabezpečení“ a klikněte na tlačítko “Další“. V případě volby “Komplexní zabezpečení“ si nainstalujete balík “Internet Security“, který je už placený. Název “Trial“ vás sice opravňuje tuto verzi používat, ale jen po dobu jednoho měsíce. Pak byste museli zakoupit platnou licenci anebo znova antivirus přeinstalovat verzí “FREE“, kterou v domácím prostředí můžete používat zdarma po neomezeně dlouhou dobu.


10. V okně s licenčním číslem nic neměňte, jen klikněte na tlačítko “Další“.


11. V následujícím okně ponechte vybranou možnost “Standardní instalace (doporučeno)“ a klikněte na tlačítko “Další“. Vlastní instalaci použijte jenom tehdy, pokud máte vážný důvod některé komponenty instalace vynechat nebo naopak přidat.


12. Následující okna již zobrazují průběh instalace a mezitím nikde nezasahujte.13. Volbu “Chci pomoci AVG zlepšit nabízené produkty …“ ponecháte-li zaškrtnutou nebo ne, je už na vás. Tlačítkem “Dokončit“ instalátor AVG 2015 ukončíte.


14. Po dokončení instalace se zobrazí okno “AVG AntiVirus FREE“ ve kterém poběží stahování virových definic. To znamená, aby antivirus byl schopný poznat nejnovější virovou nákazu.


15. Po dokončení stahování bude počítač plně zabezpečen.


16. Dříve nebo později se vám zobrazí ještě jedno okno s možností volby “AVG SafeGuard“. Tato volba má sice zvýšit vaší ochranu na internetu, ale za jakou cenu? Když si text na obrázku níže přečtete pozorně tak odsouhlasením této ochrany se vám změní vaše výchozí domovská stránka, výchozí stránka nových záložek, a výchozí vyhledávač. Pokud vám to nevadí, pak klidně klikněte na tlačítko “OK“, nikomu to nechci rozmlouvat, je to každého osobní rozhodnutí. Já raději volím “Odmítnout“ a bez internetové ochrany se obejdu. Později vás systém ještě vyzve ke kompletní antivirové kontrole. Prosím doporučuji kontrolu provést. Tímto je instalace antiviru u konce.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky