Body obnovení - návrat v čase do minulosti - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Body obnovení - návrat v čase do minulosti

Body obnovení - návrat v čase do minulosti

A pak že cestování v čase není možné. Zní to trochu jako sci-fi, ale věřte, že váš počítač se v čase umí vrátit, a to do doby, kdy vám všechno perfektně fungovalo.  Ať už cokoliv v počítači způsobilo nefunkčnost libovolného softwaru (programu), je možné se pomoci bodu obnovení vrátit v čase zpět do doby, kdy bylo všechno v pořádku. Bod obnovení není všespásný, ale v mnoha kritických situacích vám může pomoct. Tuto funkci oceníte hlavně proto, že vás mnohdy dostane z velkého průseru a to svépomoci a hlavně zdarma. Teď byste mohli namítat, tak proč jsme vlastně body obnovení mazali v návodu o “Vyčištění disku“? Jednoduše proto, že není nutné, aby se vám body obnovení hromadily na disku za celý rok a zabíraly tak i několik GB (gigabajtů) místa na disku. Neboť vám stačí pouze jeden a to ten z doby, kdy systém šlape naprosto perfektně, a při jakékoliv kolizi systému se můžete k perfektnímu stavu vrátit.

Body obnovení:

1. Systém vytváří body obnovení automaticky, například před instalací kritických aktualizací
nebo ovládačů zařízení.
2. Nebo si bod obnovení můžete vytvořit ručně sami, například před instalací libovolného programu.

Proč a kdy body obnovení vytvářet ručně?

Při běžné každodenní práci na počítači jako je čtení novin na internetu, komunikace přes sociální sítě (Facebook, Twitter, Google+, atd.) nebo přes komunikátory skyp, icq, a jiné, vyhledávání kam letos na dovolenou, hraní her, psaní dokumentů, tabulek, grafů, ale i přehrávání, střih nebo stahování videa a hudby, úprava fotografií a mnoho dalších činností není nutné vůbec body obnovení vytvářet, neboť většina těchto úkonů nemá zásadní vliv na funkční stav operačního systému Windows a programů v něm nainstalovaných.

Pokud do počítače instalujete libovolné programy nebo jejich aktualizace, již se většinou jedná o důležitý zásah do registru systému. Registr systému Windows si můžete představit jako páteř celého systému a poškození jen její nepatrné části může mít nedozírné následky. Například chcete-li si do počítače nainstalovat program, který má váš kamarád a u něj program šlape perfektně, je možné, že i když byl program výrobcem odladěn i i na vaši verzi operačního systému Windows, nějaká skrytá chyba zapříčiní poškození vašeho perfektního stavu počítače.  Bez bodů obnovení by pravděpodobně nezbývalo nic jiného, než celý operační systém Windows přeinstalovat. Vy si však můžete před libovolnou instalací vytvořit bod obnovy ručně a v případě nějakých potíží se můžete vrátit v čase do funkčního stavu systému. Myslím, že teď už jistě chápete důležitou roli bodů obnovení a tak se můžeme pustit do návodů jak body obnovení vytvářet a hlavně pak jak body obnovení použít v případě problémů.

 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky