Disk Google – Organizování dat – Vytváření složek - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Disk Google – Organizování dat – Vytváření složek

Disk Google – Jak pracovat s Diskem Google ve webovém prohlížeči – Organizování dat – Vytváření složek

Online uložiště “Disk Google“ umístěný na serverech Googlu v internetu, umožňuje nejen data na něj nahrát, ale taky je plně organizovat, tedy vytvářet, mazat, přesouvat, vše dle potřeby uživatele. S dokumenty, fotkami, hudbou, nebo videem na disku Google pracujete úplně stejně jako s daty na pevném disku ve vašem počítači, na externím disku, flash disku nebo paměťové kartě.


1. Vytvořit složku na “Disku Google“ můžete opět několika způsoby. Na vás je pak si zvolit, co vám bude nejvíce vyhovovat. První způsob provedeme v levém panelu v kořenové složce “Můj disk“. Klikněte pravým tlačítkem myši na složku, ve které chcete, aby nová složka vznikla a z kontextové nabídky zvolte příkaz “Nová složka …“ levým tlačítkem myši.


2. V následujícím okně pojmenujte složku dle vaší potřeby a potvrďte tlačítkem “Vytvořit“.


3. Tímto je nová složka vytvořena. Na obrázku dle šipek je znázorněno, jak v levém panelu, tak i v pravé části webového prohlížeče, že opravdu došlo k vytvoření složky s názvem “Cvičná složka“, a to v nadřazené složce s názvem “Cvičné soubory“.


4. Stejný postup můžete použít nejen v levém panelu kořenové složky “Můj disk“, ale taky v pravé části webového prohlížeče “Disku Google“, viz obrázek. Klikněte pravým tlačítkem myši na složku, ve které chcete, aby nová složka vznikla a z kontextové nabídky zvolte příkaz “Nová složka …“ levým tlačítkem myši.


5. V následujícím okně pojmenujte složku dle vaší potřeby a potvrďte tlačítkem “Vytvořit“.


6. Tímto je nová složka vytvořena. Na obrázku dle šipek je znázorněno, jak v levém panelu, tak i v pravé části webového prohlížeče, že opravdu došlo k vytvoření složky s názvem “Kočka“, a to v nadřazené složce s názvem “Foto“.


7. Dalším způsobem jak vytvořit složku je opět za použití pravého tlačítka myši a kontextové nabídky v pravé části webového prohlížeče v jeho volném prostoru. Klikněte pravým tlačítkem myši do volného prostoru, viz obrázek, ve kterém chcete, aby nová složka vznikla a z kontextové nabídky zvolte příkaz “Nová složka …“ levým tlačítkem myši.


8. V následujícím okně pojmenujte složku dle vaší potřeby a potvrďte tlačítkem “Vytvořit“.


9. Tímto je nová složka vytvořena. Na obrázku dle šipek je znázorněno, jak v levém panelu, tak i v pravé části webového prohlížeče, že opravdu došlo k vytvoření složky s názvem “Videa z dovolených“, a to v nadřazené kořenové složce s názvem “Můj disk“.


10. Další možností jak vytvořit složku v Google disku je využít nástrojové lišty s ikonou “Disk“ v horní části webového prohlížeče. Klikněte na tlačítko “Můj Disk“ levým tlačítkem myši a ze zobrazené nabídky zvolte příkaz “Nová složka …“ opět levým tlačítkem myši.


11. V následujícím okně pojmenujte složku dle vaší potřeby a potvrďte tlačítkem “Vytvořit“.


12. Tímto je nová složka vytvořena. Na obrázku dle šipek je znázorněno, jak v levém panelu, tak i v pravé části webového prohlížeče, že opravdu došlo k vytvoření složky s názvem “Fotografie z dovolených“, a to v nadřazené kořenové složce s názvem “Můj disk“.


13. Hlavní možností, kterou nesmíme opomenout, je vytvoření složky pomocí velkého červeného tlačítka pod ikonou disku s názvem “PŘIDAT“. Nejdříve se proklikejte myší ve vaší struktuře složek do prostoru, kde chcete vytvořit novou složku. A pak klikněte levým tlačítkem myši na tlačítko s názvem “PŘIDAT“, a ze zobrazené nabídky zvolte příkaz “Složka“ opět levým tlačítkem myši.


14. V následujícím okně pojmenujte složku dle vaší potřeby a potvrďte tlačítkem “Vytvořit“.


15. Nová složka je vytvořena. Na obrázku dle šipek je znázorněno, jak v levém panelu, tak i v pravé části webového prohlížeče, že opravdu došlo k vytvoření složky s názvem “Tabulky“, a to v nadřazené složce s názvem “Kočka“. Úplnou cestu ke složce “Tabulky“ vidíte v horní liště s ikonou disku a s názvem cesty “Můj disk > Foto > Kočka“. Tímto jsme možnosti vytváření složek vyčerpali.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky