Disk Google - Přístup k disku přes webový prohlížeč - Přihlášení - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Disk Google - Přístup k disku přes webový prohlížeč - Přihlášení

Disk Google – Přístup k disku přes webový prohlížeč - Přihlášení

Jak jsem se již v úvodu do zálohování a synchronizace zmínil, že existují dvě varianty přístupu na “Disk Google“, pak tato varianta je přístupem k disku přes libovolný webový prohlížeč, kterou budete využívat kdekoliv na světě na libovolném zařízení s přístupem na internet, a to ať už se jedná o vlastní zařízení (počítač, tablet, chytrý telefon a jiné) nebo cizí zařízení, například v internetové kavárně. Prakticky všude, kam přijdete k počítači, naleznete na něm webový prohlížeč a to je určitá výhoda, že se dostanete vždycky ke svým datům, aniž byste museli cokoliv instalovat.

1. Otevřete libovolný webový prohlížeč a do adresního řádku napište “google.cz“ a potvrďte klávesou “Enter“.


2. V pravém horním rohu webového prohlížeče klikněte na tlačítko “Přihlásit se“. (Postup přihlášení k vašemu účtu již znáte z návodu “Co vidíte po přihlášení k účtu Google“).


3. Tímto se dostanete na přihlašovací obrazovku k vašemu “účtu Google“. Zadejte požadované údaje. Pokud nejste zrovna na svém počítači, respektive na cizím počítači nebo jiném zařízení, zrušte zatržítko “Neodhlašovat“. Již dříve jsem psal, že v případě ponechání zatržení volby “Neodhlašovat“ na cizím zařízení, měl by tak k vašim datům kdokoliv přístup. Pak klikněte na tlačítko “Přihlásit se“.


4. Pokud se vám po přihlášení zobrazuje obrazovka s nápisem “Neztraťte přístup k účtu“, pak tuto obrazovku sice lze přeskočit, nicméně doporučuji doplnit alespoň jeden údaj, například pro případ zapomenutí hesla k vašemu účtu. Tyto údaje lze samozřejmě později doplnit a to v sekci “Obnovení a upozornění“. V drtivé většině případů byste měli být na této stránce, kde dle šipek vidíte vaše jméno účtu Google, případně když kliknete na modré kolečko s panáčkem uvnitř, v pravém horním rohu prohlížeče, zobrazí se vám emailová adresa, kterou se přihlašujete do vašeho účtu Google. Mimochodem zde máte přístup i ke všem nastavením ve vašem účtu Google.


5.  Přihlášeni ke svému účtu již tedy jste a odtud můžete přistupovat ke všem službám Googlu, mimo jiné právě i k “Disku Google“. Klikněte levým tlačítkem myši v pravém horním rohu webového prohlížeče na ikonu čtverce s devíti malými plnými čtverci uvnitř. Pamětníci mohou potvrdit, že ikona vypadá trochu jak jedna strana Rubikové kostky. Tímto se rozbalí nabídka s ikonami jednotlivých služeb, kde na první pohled již je viditelná ikona “Disk Googlejednoznačně pojmenovaná “Disk“.


6. Kliknutím na tuto ikonu automaticky přejdete na stránku (na váš online Disk), ze které již máte přístup k vašim datům. Pokud jste již dle dřívějšího návodu vytvořili složku “Disk Google“ na vašem počítači, okamžitě zde uvidíte obsah identický s tím, co jste do složky Google disku na vašem počítači přesunuli, či zkopírovali. Pokud jste zatím Disk Google na vašem počítači neinstalovali, uvidíte pouze prázdnou složku s informací Googlu “Díky Disku Google můžete mít všechny soubory na dosah z kteréhokoli chytrého telefonu, tabletu nebo počítače.“, stejně jako na obrázku níže.


7. Vaše data (Soubory a složky) naleznete v levém nabídkovém sloupci pod názvem “Můj disk“. V této nabídce jsou samozřejmě další možnosti související s prací s vašimi daty.  Kliknutím na libovolnou položku nabídky se v pravé časti zobrazí popis, a tedy hned víte, co je názvem položky v nabídce myšleno. Po kliknutí na libovolnou položku v nabídce se vám může zobrazit oznámení o možnosti přechodu na nový “Disk Google“ s názvem “Vyzkoušejte nový Disk.“. U staré verze disku má snad význam zůstávat jen tehdy, pokud používáte nějakou zastaralou verzi prohlížeče, nebo si prostě na nové ovládání a nové funkce nemůžete zvyknout. Pokud se chcete o novém disku dovědět něco víc, pak klikněte na tlačítko “Další informace“. Pokud jste “Disk Google“ doposud nepoužívali, pak vám přechod na novou verzi nebude dělat žádné starosti, proto klikněte na tlačítko “Přejít na nový Disk“.


8. Po přechodu na novou verzi disku uvidíte grafické změny, jako na obrázku, které jsou prováděné proto, aby rozhraní vypadalo nejen pěkně, uhlazeně a uživatelsky přívětivě, ale hlavně aby všechny funkce byly snadno dohledatelné v přehledném uspořádání. Tímto jste se přihlásili do disku Google a provedli jeho aktualizaci. Práci v něm si ukážeme v následujícím návodu.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky