Dokument, Tabulka, Prezentace, Formulář, Nákres - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Dokument, Tabulka, Prezentace, Formulář, Nákres

Dokument, Tabulka, Prezentace, Formulář, Nákres

Dokumenty Google jsou výborným nástrojem pro tvorbu a sdílení dokumentů mezi více osobami. Práce s dokumenty je velmi snadná, protože její principy jsou obdobné jako u většiny kancelářských balíků (Microsoft Office, Open Office). Při přechodu na Dokumenty Google tak není potřeba dlouhého zaškolování a můžete začít pracovat. Ne všechno je však stejné a největší rozdíly vyplývají z toho, že existuje jen jediný dokument uložený v prostředí internetu, na kterém mohou všichni společně pracovat. Není tak už potřeba dokumenty přeposílat emailem a trávit velké množství času nad konečnou úpravou. ( docs.google.com ).
  Dokument – Vytvářet a sdílet dokumenty a spolupracovat na nich s celým týmem můžete v reálném čase.
  Tabulka – Rychlejší správa tabulkových dat s grafy, které lze upravovat jedním kliknutím, a s komentáři ve stylu webových diskuzí.
  Prezentace – Můžete společně vytvářet prezentace, vkládat videa a už nikdy se nemusíte starat o mačkání tlačítka Uložit.
  Formulář – Ucelený systém pro získání odpovědí na otázky přístupné odkudkoli z internetu.
• •Uživatelé mohou pomocí jednoduchého editoru formulářů vytvářet průzkumy a shromažďovat data a sestavovat grafy.
  Nákres – Pomocí grafů a diagramů svým dokumentům, prezentacím a webovým stránkám snadno dodáte na přehlednosti.

Snadné vytváření a možnost společné editace


Díky jednoduchému a přehlednému uživatelskému rozhraní je v Dokumentech Google snadné vytvářet dokumenty jak textového typu, tak tabulky, prezentace a kresby. Tyto dokumenty lze sdílet s dalšími osobami, které je následně mohou také editovat a měnit. Na dokumentu může pracovat i několik uživatelů současně, přičemž se mohou domlouvat přes zabudovaný chat a díky barevnému označení každý snadno rozpozná, v jaké části dokumentu je zrovna kdo aktivní.

Komentáře


K libovolné části dokumentu lze také vkládat komentáře a reagovat na ně. V komentáři lze zmínit konkrétního spolupracovníka, kterému přijde e-mailem notifikace, na kterou může opět přímo e-mailem (např. ze svého mobilního telefonu) odpovědět a tato odpověď se okamžitě objeví jako reakce v komentáři k dokumentu. Po vyjasnění diskutované části dokumentu se jedním kliknutím komentář vyřeší, diskuse se schová a kdokoliv má k dokumentu oprávnění se k této diskusi může později vrátit v přehledu komentářů.

Sdílení dokumentů a složek


Všechny typy souborů a dokumentů včetně složek můžete snadno sdílet se svými kolegy, v týmu nebo v rámci celé firmy. Všichni tak mají k dispozici stejná aktuální data, nad kterými mohou společně pracovat. Nemusíte prosit administrátora, aby založil sdílenou složku pro Váš tým spolupracovníků. Jakýkoliv nový soubor přidaný do sdílené složky mají všichni spolupracovníci okamžitě k dispozici.

Webový i mobilní přístup


K disku a dokumentům Google lze stejně jako v případě dalších součástí Google Apps přistupovat i z mobilních zařízení. Veškeré soubory a dokumenty ve Vašem Disku Google tak máte k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Budete-li potřebovat, můžete si v autobuse projet prezentaci, upravit tabulku nebo v reálném čase pracovat na textovém dokumentu s dalšími spolupracovníky. To vše přes Váš telefon nebo tablet.

Indexace obsahu souborů


Obsah všech Google dokumentů i mnoha dalších běžných formátů umístěných v Disku Google je indexován pro okamžité vyhledání. Pomocí technologie OCR je vyhledatelný (i kopírovatelný) text také v naskenovaných dokumentech, obrázcích a fotkách. Google dokonce pomocí unikátní technologie Goggles dokáže hledat v obrázcích nejen texty ale i vyobrazené objekty jako jsou loga apod.

Vyhledávání


Protože je Google ve vyhledávání světovou jedničkou, špičkovou vyhledávací technologii máte k dispozici i v Google Apps. Nemusíte se zatěžovat složitou organizační strukturou složek, abyste své soubory později našli. Stačí napsat klíčové slovo či více slov a ve zlomku vteřiny máte před sebou všechny relevantní výsledky, tak jak jste od produktů společnosti Google zvyklí.

 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky