Programy zdarma - Emulátory - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Programy zdarma - Emulátory

Emulátory

S šikovným programem – emulátorem – snadno na stolním počítači s Windows spustíte programy určené pro jiné operační systémy, jako je například Android. Jiné emulátory mohou sloužit pro spuštění mobilních Java aplikací nebo pro zobrazení internetových stránek v mobilní verzi.


Android SDK - Instalací Android SDK získáte plnohodnotný emulátor operačního systému Android na PC, kde můžeme v rámci možností dělat prakticky cokoliv. Instalovat aplikace, mazat je, prohlížet webové stránky přes vestavěný browser, hrát hry a nebo přes vývojové prostředí Eclipse programovat svoje aplikace. Samozřejmě nefungují některé funkce jako je GPS nebo fotoaparát. Emulátor na PC se chová přesně jako Android na mobilním telefonu. Samozřejmostí je možnost instalace aplikací APK z pevného disku počítače. Pro podrobnosti a popis prostředí doporučujeme Wikipedii a stránky výrobce.


Opera Mobile Emulator - Opera Mobile Emulator je desktopová verze internetového prohlížeče Opera pro mobilní telefony. Tento emulátor můžete využít pro kontrolu svých webových stránek, abyste dokázali posoudit jak budou vypadat na smartphonech. Druhou možností nasazení na PC je použití tohoto prohlížeče na notebooku při velmi pomalém internetovém připojení. Mobilní verze Opery zpracovává veškerý obsah na svých serverech a redukuje obrázky a multimediální obsah stránek na nejmenší možnou míru. Pro podrobnosti doporučujeme stránky výrobce nebo vývojového centra.


Java Emulator - Java Emulator umožní provozovat Java aplikace JAR naprogramované pro mobilní telefony přímo na obrazovce počítače. Emulátor má grafickou podobu vybraného telefonu, včetně klávesnice, takže ovládání aplikací a her je totožné jako na konkrétním typu telefonu. Na Speciál CD jsou připraveny dva emulátory - SjBoy a KEmulator. Druhý jmenovaný je ve vývoji v předstihu. Podporuje i dotykové telefony s jakýmkoliv rozlišením, umí 3D grafiku, natáčet telefon na výšku nebo na šířku a snímat screenshoty.


BlueStacks App Player - Potřebujete-li na počítači používat nebo jen vyzkoušet několik aplikací pro Android, je zbytečné, abyste kvůli tomu pracně virtualizovali celý systém. Existuje totiž mnohem praktičtější řešení. BlueStacks App Player je emulátor, který vám po jednoduché instalaci zpřístupní na běžném počítači používání aplikací pro Android. Díky propracované integraci do Windows lze zástupce jednotlivých aplikací dokonce umístit třeba na plochu. K ovládání můžete používat myš i gesta na touchpadu notebooku. Díky propojení na oficiální obchod Google Play se placené i zdarma dostupné aplikace instalují úplně stejně, jako na běžné zařízení s Androidem. K dispozici je také řada dalších, neoficiálních databází.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky