Kalendář - plánování schůzek - sdílení kalendáře. - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kalendář - plánování schůzek - sdílení kalendáře.

Kalendář


Kalendáře Google jsou velmi silným nástrojem pro spolupráci a organizování osobních aktivit, protože se jedná o kalendáře sdílené a propojené mezi všemi uživateli v rámci domény. Je tak možné spravovat svůj osobní kalendář, ale i neomezené množství kalendářů pro společné aktivity nebo omezené zdroje. Prostřednictvím kalendářů si můžete plánovat schůzky v časech, které se hodí všem. Každá nová událost nebo její změna se ihned projeví. Sdílení kalendářů s možností nastavení oprávnění přístupu, připomínání schůzek prostřednictvím emailu, vyskakovacím oknem nebo sms. Rezervace učeben, zasedacích místností, vozidel, projektorů a jiné. Při své práci se určitě setkáte s potřebou někam si poznačit úkoly, které máte splnit. Kalendář Google obsahuje nástroj Úkoly, který přehledně ukazuje v okně kalendáře, co už bylo a co teprve má být splněno.

Oznámení prostřednictvím emailu, vyskakovacím oknem nebo sms


Ke každému kalendáři si lze nastavit upozornění formou e-mailu nebo SMS. Můžete se nechat upozorňovat na nové pozvánky, změny událostí, jejich zrušení i vyjádření účastníků k událostem. Ze strany Googlu jsou zasílané SMS zprávy zcela zdarma do sítí všech českých operátorů.

Zveřejnění kalendáře


Kromě sdílení kalendáře s konkrétními osobami jej lze také publikovat na webu, tedy například na stránkách Vaší organizace. Toho lze využít pro zveřejnění kalendářů školení nebo třeba akcí pro veřejnost. Můžete kombinovat i více kalendářů do jednoho. Každá nová událost nebo její změna se ihned projeví a návštěvníci webu tak mají v každém okamžiku aktuální informace.

Plánování dle úseků schůzek


Pomocí tvorby úseků schůzek lze ostatním umožnit, aby si Váš čas nebo čas Vašich podřízených pomocí kalendáře sami rezervovali. Stačí označit časové bloky, po které budete Vy nebo vybraná osoba ke schůzkám k dispozici, a tyto bloky poté zveřejnit na internetu. Každý si bude moci ze zveřejněného seznamu vybrat vhodný slot, ten si zarezervovat a domluvit si tak s Vámi schůzku. Zarezervované termíny schůzek se automaticky vloží do Vašeho kalendáře.

Rezervace učeben, zasedacích místností, vozidel, projektorů, atd.


Kalendář Google podporuje speciální formu kalendářů pro místnosti, vozidla, projektory a další sdílené zdroje. Tyto kalendáře umožňují přehlednou rezervaci těchto zdrojů v organizaci. Díky nim bude každý pracovník ve společnosti schopen kdykoliv zjistit, v jaký čas jsou požadované zdroje k dispozici, a na potřebnou dobu si je zamluvit.

Sdílení kalendářů s možností nastavení oprávnění přístupu


Při sdílení kalendářů lze vybrat z několika možností, k čemu všemu bude mít druhá strana přístup a zda bude moci kalendář i upravovat, nebo ne. Nejnižší formou přístupu je pouhá informace o tom, kdy osoba, o jejíž kalendář jde, je k dispozici, a kdy je naopak zaneprázdněna. Vyšší oprávnění umožní vidět i detailní informace o jednotlivých aktivitách, úkolech a událostech, ale bez možnosti je měnit. Sdílením s nastavením druhého nejvyššího oprávnění umožníte adresátovi události nejen vidět, ale i měnit. Nejvyšší oprávnění umožňuje i sdílení kalendáře dál.

 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky