Hangouts - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Hangouts

Hangouts


Je aplikace pro zasílání zpráv, která umožňuje odesílat a přijímat zprávy, fotky a videa a dokonce i zahajovat bezplatné videohovory – mezi dvěma uživateli nebo se skupinou. Hangouts, videokonference až pro 15 účastníků, díky kterým můžete se svým týmem spolupracovat na dokumentech, studenti konzultovat s vyučujícím nebo například obohatit přednášku o zahraničního hosta. To vše bez ohledu na to, kde se právě jednotliví účastníci nachází. Hangout lze i vysílat online pro celý svět a později zveřejnit jeho záznam.
  Odesílejte a přijímejte zprávy služby Hangouts i textové zprávy (SMS/MMS) a snadno přepínejte mezi typy zpráv.
  Bavte se prostřednictvím skupinových konverzací Hangouts a MMS se všemi přáteli najednou.
  Vyjádřete se lépe pomocí fotek, ikon emodži a animovaných obrázků GIF.
  Převeďte libovolnou konverzaci na bezplatný skupinový videohovor až s 15-ti přáteli.
  Spojte se pomocí služby Hangouts s přáteli na počítačích a zařízeních Android a Apple.
  Snadno sdílejte místa v Mapách a kontakty ve službě Lidé s přáteli.
  Napište kamarádům kdykoliv, i když zrovna nejsou připojeni.

Poznámky:

  Na rozdíl od služby Google Talk aplikace Hangouts nepodporuje stav „neviditelný“.

Více o Hangouts


Setkání "Hangouts"


Služba Setkání (Hangouts) umožňuje videokonferenci až 15 účastníkům. Kromě klasického videohovoru mohou všichni účastníci společně pracovat na dokumentu, sledovat video, sdílet obrazovku a mnohem více. Setkání totiž umožňují přidávání dalších aplikací, které otevírají neomezené možnosti rozšiřování o další využití. Video lze také živě vysílat a později zveřejnit záznam.

Google Talk

Přímo v Gmailu je zabudovaný nástroj pro komunikaci v reálném čase. Kromě běžného chatu je možné zdarma používat i hlasovou a video komunikaci. V rámci konverzace můžete volně přecházet mezi e-mailem a chatem. Do chatu také můžete přizvat více účastníků a rychle tak vyřešit, co by Vám přes e-mail trvalo mnohonásobně déle.

Hlasové a videochaty přes Internet zdarma


Přímo z webového rozhraní Gmailu můžete používat hlasové a video hovory zcela zdarma. Veškeré komunikační kanály tak máte soustředěné na jednom místě. Nepotřebujete účet na jiných službách nebo instalovat další aplikace pro volání. Navíc je možné volat za příznivé sazby i na telefonní čísla. Jedním kliknutím zavoláte třeba kolegovi na mobil.

Současný webový i mobilní přístup


Podobně jako další aplikace Google Apps i Google Talk můžete používat jak z běžného internetového prohlížeče, tak z Vašeho mobilního zařízení, tedy telefonu nebo tabletu. Obě možnosti také můžete využívat zároveň a nerušeně se přesouvat mezi mobliními zařízeními a počítačem či počítači. Je jedno, z kterého zařízení zrovna odpovíte, všechny zprávy v aktuálních chatech najdete všude tam, kde jste ke Google Talk právě přihlášeni.

Automaticky ukládaná historie chatů


Aby jste mohli snadno dohledat, kdy, s kým a na čem jste se domlouvali, má chat zabudované automatické ukládání historie odeslaných a přijatých textových zpráv i v rámci chatů přes Google Talk. Vyhledávání v Gmailu pak prohledává i tyto chaty. Na e-mail můžete odpovědět chatem nebo na chat e-mailem a ty jsou pak zařazeny chronologicky za sebou v jedné přehledné konverzaci. Pokud byste si z jakéhokoliv důvody nepřáli ukládat chaty, je samozřejmě možné jej pro danou konverzaci dočasně nebo globálně vypnout.

 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky