Co udělat po instalaci OS Windows 7 – Instalace antivirového programu - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Co udělat po instalaci OS Windows 7 – Instalace antivirového programu

Co udělat po instalaci operačního systému Windows 7 – Instalace antivirového programu


Vzhledem k tomu, že se hned po instalaci připojujete k internetu z důvodů stažení ovládačů a aktivace Windows. Je potencionální hrozba zavirování počítače dosti značná, neboť jednak nejste chráněni antivirovým programem a ani nemáte nainstalované bezpečnostní záplaty na systém Windows a tudíž bezpečnost celého systému je velice děravá. A spoléhat se pouze na Windows Defender opravdu nelze.

Proto je nutné co nejdříve stáhnout a nainstalovat alespoň kvalitní antivirový software pro domácí použití zdarma, který sice není tak dobře vybavený jako placený bezpečnostní balík “Internet security“, avšak pro domácí použití je dostatečný. Na výběr máte hned několik antivirových programů, které jsou pro domácí použití zdarma a v češtině, například: Avg, Avast, Microsoft Security Essentials, a další a cizojazyčné: Avira. Zvolte si jeden a ten nainstalujte, antivirové testy provádějte pravidelně, nebo si je naplánujte na automatické testování.

Rozhodně neinstalujte několik antivirových programů současně, neboť se vám celý systém tak zpomalí, že může být až nepoužitelný. Pokud máte potřebu zkontrolovat počítač jiným antivirovým programem, použijte tzv. online antivirové skenery, které se s nainstalovaným antivirovým programem v počítači docela dobře shodnou.

Hned po instalaci operačního systému Windows vás systém v oznamovací oblasti upozorňuje ikonou vlaječky s červeným kolečkem a bílým křížkem na důležité zprávy. Toto upozornění byste neměli brát na lehkou váhu a neignorovat jej. Zde se totiž dovíte, jaké nedostatky systém má a nabídne vám v “Centru akcí“ možnosti jejich řešení. Teď zrovna poukazuje na to, že v systému není nainstalován antivirový program. Buď využijete nabídnutou volbu “Najít antivirový program online“, nebo stáhnete antivirus přímo ze stránek výrobce antivirového softwaru. Zde je příklad instalace antiviru “AVG Antivirus FREE 2015“.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky