Jak vytvořit účet Google ? - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Jak vytvořit účet Google ?

Jak vytvořit účet Google ?

Účet Google umožňuje pomocí jednoho uživatelského jména a hesla přístup do služeb Google, jako jsou Gmail, Google+, YouTube a další. Účet Google je dodáván s adresou Gmail a profilem Google+, které vám umožní využívat ve službách Google lepší a více přizpůsobené prostředí.

1. Otevřeme libovolný webový prohlížeč a do adresního řádku napíšeme "www.google.cz".
2.
Po zobrazení webové stránky "Google česká republika", klikneme levým tlačítkem myši,  v pravém horním rohu webové stránky na tlačítko s nápisem "Přihlásit se".


3. Vyčkáme na zobrazení další stránky s názvem  "Jediný účet. Vše od Googlu.  Přihlaste se pomocí účtu Google“. Všimněte si, že v adresním řádku se nám změnila adresa na "https://accounts.google.com/“, kde "https“  umožňuje zabezpečit spojení mezi webovým prohlížečem a webovým serverem před odposloucháváním, podvržením dat a umožňuje též ověřit identitu protistrany. Tudíž jakékoliv přihlášení účtem Google k libovolné službě Googlu je chráněno šifrovaným spojením.


4. Vzhledem k tomu, že google účet ještě nemáme a chceme jej založit, tak nezadáváme email ani heslo, ale ve spodní části stránky klikneme na odkaz "Vytvořit účet“.


5. Tímto se dostaneme na webovou stránku pro zápis důležitých informací potřebných pro vytvoření účtu Google. Pozor ! účet google není účet google apps! Rozdíly mezi účty naleznete na stránce "Rozdíl mezi účtem Google a účtem Google Apps ?“. Založení účtu Google Apps lze pouze přes partnery a slouží pro firmy a školy. Pro běžné uživatele je k dispozici účet Google, který je odlišný od účtu Google Apps, ale pro potřeby běžného uživatele je plně dostačující.


6. Vyplníme údaje "Jméno, Příjmení.


7. V políčku "Zvolte si své uživatelské jméno“ zadejte vaše jméno nebo libovolný název nebo přezdívku, pod kterým se budete do svého účtu Google přihlašovat. Lze použít písmena, číslice a tečky. Spolu s tímto účtem dojde k založení emailu "(jméno, název, přezdívka)@gmail.com“. Jelikož název účtu Google bude shodný s názvem emailové schránky "název.emailu@gmail.com", je dobré zvážit vhodnost a důležitost tohoto názvu.


8. V případě, že zadáte uživatelské jméno, které již někdo používá, dá nám to Google jasně najevo a nabídne nám alternativu, která je zaručeně volná. “.


9. Pokud si nepřejete, aby vám tímto krokem vznikla nová emailová schránka, můžete účet Google založit připojením na svou stávající emailovou adresu, která se tímto stane i přihlašovacím jménem do vašeho účtu Google. Tento krok provedete kliknutím na odkaz "Chci použít svoji aktuální emailovou adresu“.


10. Pokud tedy využijeme odkaz "Chci použít svoji aktuální emailovou adresu“, změní se položka pro založení google účtu z této:


na tuto:


V tomto případě vám Google odešle na vaší současnou prioritní emailovou adresu, kterou jste zadali do políčka "Vaše aktuální emailová adresa“ ověřovací email a dokud nebude tato adresa ověřena, nebudete moci používat všechny funkce účtu.

11. Další položkou je vytvoření hesla. Použijte minimálně 8 znaků. Nepoužívejte heslo z jiného webu nebo snadno předvídatelné slovo, jako je jméno vašeho domácího mazlíčka.


12. Ještě je potřeba vyplnit datum narození a pohlaví.


13. Zbývá doplnit mobilní telefon. Výhoda zadání mobilního čísla je možnost dvoufázového ověřování  při přihlášení na účet Google. A samozřejmě v případě zapomenutí hesla vám Google odešle na mobil textovou zprávu, pomocí níž se přihlásíte.


14. Pokud v bodě 9) použijete novou adresu Gmailu  "nazev@gmail.com," pak se vám nabídne políčko k doplnění "Vaše aktuální emailová adresa“. V případě, že žádný email nemáte, nevyplňujete. Nicméně ověření bude nutné provést pomoci sms.


15. Aby se předešlo automatickému generování účtu roboty, je nutné vyplnit políčko "Potvrďte, že nejste robot“ a do políčka "zadejte text“ doplňte číslo zobrazené na obrázku.


16. Posledními kroky je zadat vaší geografickou polohu v položce s názvem "Místo“, souhlasit se  smluvními podmínkami, které je vhodné si přečíst pro případ, že by vám něco nevyhovovalo a kliknout levým tlačítkem myši na tlačítko "Další krok“. Pokud jste vše zadali v souladu s platnými podmínkami pro vznik Google účtu, dojde k jeho vytvoření.


17. K ověření účtu můžete být vyzvání zadáním vašeho mobilního čísla a následným odesláním sms, např.:


18. Po zvolení země a zadání mobilního čísla klikneme levým tlačítkem myši na tlačítko pokračovat. A do následujícího okna zadáme kód, který obdržíme v sms na telefonním čísle, které jsme zadali v předchozím okně “Ověřte účet“.


19. Google účet nabídne vložení fotografie na svůj profil a kliknutím na tlačítko “Další krok“ se zobrazí uvítací stránka “Vítejte.


20. Na stránce “Vítejte“ vás Google informuje o úspěšném vytvoření účtu pod vaším jménem, případně i emailové adresy v doméně gmail.com, pokud jste si ji v bodě č.7 zvolili.


21.  Po odhlášení od účtu Google a opětovném přihlášení, náš systém ještě vyzve k doplnění údajů jako je “telefonní číslo a sekundární e-mailová adresa“ pro případ zapomenutí nebo zcizení vašeho google účtu. Doporučuji alespoň jeden údaj uvést. Tlačítkem “Hotovo“ nastavení potvrdíte. Nastavení parametrů účtu Google je předmětem samostatné kapitoly.


 
 
 
 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky