Jazyk - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Jazyk

Jazyk


1. Záložka ”Jazyk” – Karta “Jazyk“ – položka “Jazyk“. Šipka znázorňuje váš současně používaný jazyk, který je preferovaným pro všechny vaše služby Google.  Kliknutím na obdélníček s jazykem přejdeme na kartu výběr jazyka, kde si můžeme zvolit náš primární jazyk.


2. V následujícím okně “Výběr jazyka“ zvolte požadovaný jazyk. Kliknutím na vámi preferovaný jazyk se vrátíte zpět na kartu “Jazyk“.


3. Ve zvýrazněném rámečku již vidíte, jaký jazyk jste si zvolili. Současně s tím se vám v horní části webové stránky zobrazí text ve žlutém obdélníku “Jazyk byl změněn. Váš primarní jazyk je nyní Deutsch. Znovu načíst“, který vám potvrzuje zvolené nastavení.


4. Pokud zvolíte jazyk, který je v různých zemích jinak interpretován, máte tak možnost si nastavení jazyka ještě více přizpůsobit. Tuto možnost zastává položka “Varianta jazyka“.


5. Pod položkou “Varianta jazyka“ je zobrazen název státu, který umožňuje upřesnění vámi zvoleného jazyka. Kliknutím na tuto položku se rozbalí nabídka s dalšími státy, které hovoří vámi zvoleným jazykem.


6. Položka “Další jazyky, kterým rozumíte“ vám umožňuje přidat do nastavení vašeho Google další jazyky, které jsou pro vás srozumitelné a tyto jazyky vám taky budou nabídnuty k překladu textu, který nebude ve vašem preferovaném jazyce momentálně dostupný.


7. Samozřejmě další zobrazené okno “Vybrat jazyky“ nám nabídne zvolení požadovaných jazyků a následně uložení.  K zobrazení všech dostupných jazyků slouží šipky vpravo a vlevo na okrajích zobrazeného okna webové stránky. Nebo můžete napsat jazyk do vyhledávací ho pole, který je představován ikonou lupy s názvem “Hledat“.


8. Po uložení zvolených jazyků se vrátíme zpět na kartu “Jazyky“, kde pod položkou “Další jazyky, kterým rozumíte“ naleznete váš výběr jazyků. Současně je zobrazen žlutý obdélník s nápisem “Nastavení bylo aktualizováno“.


9. “Nástroje pro zadávání textu“ Google usnadňují psaní v různých jazycích. V současné době Google nabízí celou řadu nástrojů pro zadávání textu:

.Editory IME přiřazují stisky kláves k jazyku pomocí konverzního mechanismu.
 Přepis převádí zvuky či fonémy textu v daném jazyce na jiný jazyk, který zvukům nejlépe odpovídá. Například slovo „namaste“ přepis převede na hindské „नमस्ते“.
 Virtuální klávesnice zobrazí na obrazovce klávesnici, která je propojena s klávesami na vaší fyzické klávesnici. Pomocí klávesnice na obrazovce můžete psát přímo ve

vybraném jazyce.

 Psaní rukou umožňuje zadávání textu kreslením znaků prstem. Aktuálně je psaní rukou dostupné jen v rozšíření Nástroje pro zadávání textu pro Chrome. Můžete psát v

jazyce podle svého výběru.


10. Kliknutím na tlačítko “Povolit“ se dostaneme na stránku “Jazyky“, kde si zvolíte jazyky, které vám vyhovují, a uložíme nastavení.


11. Tímto se dostanete na kartu rozšířeného nastavení, “Nástroje pro zadávání textu“ a dle obrázku můžete u zvoleného jazyku nastavit typ Klávesnice.


12. Tlačítkem “Vybrat jazyky“ můžete kdykoliv později doplnit další pro vás potřebné jazyky. Touto volbou se opět dostanete na kartu “Jazyky“, zvolíte ty, které potřebujete a uložíte nastavení tlačítkem “Uložit“.


13. Opět se dostanete na kartu “Nástroje pro zadávání textu“ a zde naleznete nově přidané jazyky i s možnostmi nastavení klávesnice.


14. Veškeré změny potvrdíme tlačítkem “Hotovo“ a systém vás vrátí na záložku “Jazyky“, kde na kartě “Nástroje pro zadávání textu“ vidíte všechny aktivované jazyky. Libovolnou další změnu provedete obdobně tlačítkem “Upravit“.

Nástroje si můžete vyzkoušet na ukázkové stránce. https://www.google.com/inputtools/try/
Jazyk

Chcete-li změnit jazyk zobrazení pro Účty Google, musíte změnit jazyk rozhraní Google:

1.Přejděte na stránku nastavení účtu.
2.Klikněte na kartu Jazyk.
3.V rozbalovací nabídce vyberte primární jazyk.

Po změně jazyka rozhraní zavřete okno prohlížeče. Poté spusťte prohlížeč a přejděte na adresu https://www.google.com/accounts/. Domovská stránka Účtů Google by se měla zobrazovat ve vybraném jazyce.

Pokud jazyk rozhraní vybranému jazyku neodpovídá, vymažte mezipaměť prohlížeče a soubory cookie a nastavte jazyk rozhraní znovu. Smazáním souborů cookie odstraníte také uložená nastavení ostatních stránek, které jste navštívili.

Domovská stránka Účtů Google je k dispozici ve všech jazycích podporovaných na Googlu, avšak jednotlivé služby Google mohou být k dispozici pouze v některých jazycích.

U všech služeb se Google snaží rozšířit podporu na další jazyky. Prozatím však platí, že pokud si vyberete primární jazyk, který v některých službách není podporován, budete vyzváni k výběru alternativního jazyka. V případě potřeby bude alternativní jazyk uveden na stránce nastavení jazyka pod primárním jazykem. Chcete-li jej změnit, klikněte na něj.

 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky