Obnovení účtu Google - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Obnovení účtu Google

Obnovení účtu Google


Pokud jste svůj účet Google omylem smazali, můžete jej po určitou krátkou dobu zkusit obnovit dle následujícího postupu:

1.
Na váš alternatívní email vám přijde oznámení o zrušení vašeho účtu a kliknutím na tlačítko “Obnovit účet“ přejdete na stránku “Nápověda pro heslo …“ a do volného pole zadejte naposledy použité heslo ve smazaném účtu a potvrďte tlačítkem “Pokračovat“. Pokračujte v bodě 4.2. Nebo přejděte na stránku “Máte problémy s přihlášením ?“.  (https://www.google.com/accounts/recovery/)
Klikněte na položku “Nepamatuji si své heslo“. Vložte emailovou adresu vašeho smazaného účtu, pomocí které jste se do účtu přihlašovali a potvrďte tlačítkem “Pokračovat“. Na další stránce “Nápověda pro heslo …“ do volného pole zadejte naposledy použité heslo ve smazaném účtu a potvrďte tlačítkem “Pokračovat“. Pokračujte v bodě 4.

.

3. Další možností jak začít je vstoupit na úvodní stránku “google.cz“ a kliknout na odkaz “Potřebujete pomoc ?“. Pak na stránce “Máte problémy s přihlášením ?“ klikněte na položku “Nepamatuji si své heslo“. Vložte emailovou adresu vašeho smazaného účtu, pomocí které jste se do účtu přihlašovali a potvrďte tlačítkem “Pokračovat“. Na další stránce “Nápověda pro heslo …“ do volného pole zadejte naposledy použité heslo ve smazaném účtu a potvrďte tlačítkem “Pokračovat“. Pokračujte v bodě 4.

.


4. V dalším kroku vás Google informuje, kdy byl účet smazán a nabídne vám odkaz pro obnovení účtu: “odesláním žádosti o obnovení“.


5. Pro obnovení účtu je potřeba vyplnit důležité údaje v několika krocích. Zadejte emailovou adresu, na které vás může Google v případě potřeby kontaktovat.


6. K uvedené emailové adrese do “Kontaktních údajů“ musíte mít přístup a musí se název emailové adresy lišit od názvu účtu, který se snažíte obnovit.  V opačném případě nelze pokračovat, jako na příkladu níže.7. Po správném vyplnění emailu a kliknutím na tlačítko “Pokračovat“ přejdete na stránku “Nápověda k účtu“, kde je zapotřebí zadat datum, kdy jste se naposledy do svého smazaného účtu přihlásili a datum, kdy jste si smazaný účet vytvořili. Oba tyto údaje jsou povinné.


8. Po kliknutí na tlačítko “Pokračovat“ dojde k ověření vámi zadaných údajů a po schválení Googlem i k obnovení smazaného účtu. V tomto kroku se již můžete přihlásit do svého obnoveného účtu s vaším naposledy použitým funkčním heslem. Nicméně v případě, že se o smazání pokusil někdo neoprávněný, je vhodné heslo změnit tlačítkem “Resetovat heslo“.


9. Na stránce “Resetování hesla“ zadáme nové heslo a potvrdíme tlačítkem “Resertovat heslo“. Pokud je uvedené heslo správně zadané bude vás Google informovat o úspěšné změně hesla.10. Pokud zjistí Google podezřelou aktivitu jako na obrázku výše, upozorní vás na tuto aktivitu a nabídne vám možnost zkontrolovat oblast účtu nebo službu, ve které se něco podezřelého nachází a nabídne vám možnosti k vyřešení. K liknutím na tlačítko “Zkontrolovat údaje pro obnovení“ přejdete na stránku “O možnostech obnovení přístupu do účtu“, kde můžete provést příslušné změny.


11. Na obrázku výše je v části “E-mail“ upozorněno, že primární emailová adresa se používá současně jako sekundární a tudíž tento problém odstraníte přidáním alternatívní emailové adresy. Po provedení všech potřebných úprav uložíte nastavení tlačítkem “Uložit“. A tímto krokem přejdete na záložku “Osobní údaje“ ve vašem obnoveném účtu.


12. O resetování hesla vás samozřejmě Google informuje zasláním emailu na vaši alternatívní emailovou adresu.


13. Pokud se vám nedaří účet Google obnovit, a jako uživatelské jméno účtu Google používáte e-mail od jiného poskytovatele (například Hotmail nebo Yahoo), zkontrolujte, zda jste si nevytvořili druhý účet Google se stejnou e-mailovou adresou. Dva účty se stejným uživatelským jménem nemohou existovat současně. Nejdříve proto budete muset změnit uživatelské jméno nového účtu.

 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky