Odvirování počítače pomocí Live CD - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Odvirování počítače pomocí Live CD

AVG Rescue CD


Anglicky -
se vydalo cestou bootovacího záchranného disku. Jejich záchranář je postaven na Linuxu a je určen především pro vyhledání a odstranění virů, které jsou v systému dobře ukryté a nelze je standardními postupy odstranit. AVG Rescue CD obsahuje vše, co budete pro odvirování potřebovat. Po spuštění si automaticky přimontuje disky a partition s Windows, připojí se k internetu a stáhne si nejnovější virové signatury. Prozkoumá dostupné disky (včetně heuristické analýzy, kontroly archívů a nebezpečných maker v kancelářských souborech), najde viry a pochopitelně je také odstraní.

Avira AntiVir Rescue System


Anglicky -
je operační systém postavený na Linuxu, jehož jediným úkolem je najít a odstranit viry, které máte na svém pevném disku a které jsou z Windows buď zcela neviditelné (různé rootkity, trojské koně), nebo je nelze vůbec odstranit, protože se brání svému smazání (většinou malware). Avira hledá a léčí ze svého vlastního operačního systému v okamžiku, kdy jsou škůdci neaktivní a nemohou se tedy ani skrývat, ani bránit.

BitDefender Rescue CD


Anglicky -
je systém, který se po nabootování postará o základní identifikování problémů a snadnou zálohu dat. Oceníte ho v případě problémů s vaším primárním operačním systémem. Během chvilky si stáhne aktualizace antivirové databáze a prohledá data a programy na výskyt škodlivých červů. Linuxového prostředí se nemusíte zaleknout, nabízí totiž téměř stejné pohodlí při kopírování dat jako operační systémy od Microsoftu. Internetové připojení můžete také využít k vyhledání řešení vašeho problému, díky integrovanému prohlížeči Firefox.

Comodo Rescue Disk


Anglicky -
je samostatný linuxový systém, který je speciálně navržen pro pomoc ve zdánlivě neřešitelných situacích, kdy virus přebírá kontrolu nad počítačem již během startu Windows. Díky své nezávislosti a neustále aktualizované virové databázi dokáže Comodo Rescue Disk odhalit i tyto nejzákeřnější infiltrace. Prostředí systému vám navíc otevírá cestu k překopírování vašich důležitých dat na externí paměťové zařízení. K dispozici je i integrovaný webový prohlížeč pro vyhledání pomoci na internetu.

Dr. Web LiveCD


Anglicky - s
peciální linuxová distribuce s nástroji na otestování operační paměti, antivirovou kontrolu počítače, práci s internetem i soubory a složkami na pevném disku. Samotné prostředí Dr.Web LiveCD se do značné míry podobá Windows – nabízí obdobu nabídky Start, hlavní panel a navíc i virtuální pracovní plochy. Dr.Web LiveCD si poradí s připojením k internetu a vedle antivirového programu je k dispozici také internetový prohlížeč a e-mailový klient.

ESET SysRescue CD/USB


Česky -
Bezpečnostní produkty ESET obsahují součást pro vytváření bootovatelných médií, jako jsou disky CD, DVD, nebo USB. Pomocí takového záchranného média dokážete spustit infikovaný počítač, provést jeho kontrolu a vyléčit/odstranit infikované soubory. Běží totiž zcela nezávisle na aktuálně nainstalovaném operačním systému, přičemž má přístup k disku a celému souborovému systému. Dokáže tak odstranit infiltraci, kterou není možné běžným způsobem zlikvidovat.

F-Secure Rescue CD


Anglicky -
je speciální bootovací systém, který má jediný úkol: najít a odstranit z počítače viry, trojské koně a jiný malware. Systém bude mít přímý přístup k datům na disku a žádný malware se před ním nemůže skrýt, tak jako tomu bývá často ve Windows. F-Secure funguje zcela automaticky, sám si z internetu stáhne nejnovější signatury, prohledá diskové oddíly a nabídne vám odstranění nalezených škůdců.

G DATA BootCD


Anglicky - j
e postaven na open-source linuxové distribuci a slouží primárně jedinému účelu – kontrole počítače na výskyt virů. Díky použití dvou antivirových enginu je v tom velmi dobrý. Jeden z nich patří úspěšnému českému antivirovému vývojáři Avast. Také se však tento bootovací systém může použít jako prostředník k zálohování, když je s vašim hlavním systémem něco v nepořádku, kvůli tomu byl vybaven souborovým manažerem.

Panda SafeDisk


Anglicky -
je jednoduchý software, který zkontroluje počítač na výskyt vírů podle vždy aktuální databáze stažené z internetu. Jeho výhoda je v tom, že se jedná o nezávislý operační systém a případné viry nacházející se ve stávajícím systému se mu nemohou aktivně bránit. Jedná se o uživatelsky přátelský software s jednoduchým ovládáním. U většiny počítačů není třeba ani nic nastavovat, stačí pouze spustit SafeDisk, vybrat jazyk a odstartovat analýzu. Vyhledanou havěť se průběžně pokouší dezinfikovat, aby nadále nepůsobila obtíže.

Kaspersky Rescue Disk 10


Česky -
Nejdokonalejší způsob, jak vyčistit počítač od škůdců: nabootujte z Kaspersky Rescue Disk a odstraňte všechny viry, trojské koně a malware. Nástroj na odvirování PC.

 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky