Přejděte na Fix it - automatizované řešení pro Vaše potíže - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Přejděte na Fix it - automatizované řešení pro Vaše potíže

Přejděte na Fix it


Pokud se vám pomoci “Poradce při potížích s počítačem“ nepovedlo vyřešit váš problém, pak přejděte na stránku “Fix it“ centrum pomoci - automatizované řešení pro Vaše potíže s počítačem, to však za předpokladu, že máte funkční připojení k internetu. “Fix it“ centrum pomoci - rozšiřuje okruh možných řešení různých problémů.   Ukažme si například jak zprovoznit nefunkční “Windows Media Player“.

1. Přejděte na stránku “Fix it“ kliknutím na odkaz nebo vyhledáním klíčového slova “Fix it“ v prohlížeči. “https://support2.microsoft.com/fixit/cs-cz“.


2. V bodě 1) zvolte problémovou oblast. Abyste mohli provést opravu “Windows Media Playeru“ klikněte na ikonu s názvem Windows.


3. Kliknutím na tuto ikonu dojde nejenom k vybrání této oblasti, ale jak si můžete všimnout, že v bodě 2) se zobrazí další skupiny možných problémových oblastí a v bodě tři vidíte všechny možné řešení vztahující se ke kategorii “Windows“.


4. Zvolíte-li libovolnou skupinu, ve vašem případě “Hraní her, přehrávání hudby nebo zvuku, obrázků nebo videa“, tak nejen že se nabídka řešení v bodě 3) přizpůsobí vybrané skupině z bodu 2), ale i v pravé části bodu 2) se zobrazí další možné podskupiny.


5. Zvolíte-li libovolnou podskupinu, v tomto případě “Windows Media Player“, opět se v bodě 3) přizpůsobí seznam možných řešení vztahující se k této podskupině.


6. Teď již vám zbývá vybrat řešení, které nejlépe odpovídá vašemu problému. Pokud se chcete o problému a popisu řešení dozvědět více, pak klikněte přímo na název řešení “Opravit potíže s videem, dalšími médii či knihovnou programu Windows Media Player“ anebo můžete přímo zahájit opravu tlačítkem “Spustit nyní“.


7. Klikněte na tlačítko “Spustit nyní“ a při dotazu, zdali se má soubor uložit nebo spustit, klikněte na tlačítko “Spustit“. A odsouhlaste “Řízení uživatelských účtů“ tlačítkem “Ano“, pokud se vám tato výzva zobrazí. Tímto dojde ke stažení programu a spuštění průvodce, který za vás, váš problém vyřeší.


8. V průvodci klikněte na tlačítko “Přijmout“.


9. V následujícím okně vidíte instalaci opravného nástroje.


10. Po skončení instalace klikněte na jednu z nabízených voleb, nejlépe “Zjistit potíže a použít automatické opravy (doporučeno)“.


11. Na obrázku vidíte průběh zjišťování potíží.


12. Vzhledem k tomu, že na tomto počítači s “Windows Media Playerem“ žádný problém nebyl, tudíž opravný nástroj ani nemohl detekovat žádnou chybu. Postup opravy “Windows Media Playeru“ byl vysvětlen jen jako příklad využití opravného nástroje “Fix It“. Nicméně nástroj nemusí detekovat žádnou obecně známou chybu s “Windows Media Playerem“ a přesto vám “Windows Media Player“ nefunguje. Proto opravný nástroj nabídne přeinstalaci “Windows Media Playeru, tedy zvolte možnost “Obnovit program Windows Media Player“.


13. Pokud se situace nezlepšila, pak můžete pokračovat volbou “Obnovit knihovnu programu Windows Media Player“.


14. Dokončení a výsledek opravy vidíte v následujícím okně. Klikněte na tlačítko “Další“.


15. Pokud došlo k vyřešení problému, vyberte volbu “Ano“ a potvrďte tlačítkem “Další“. Tím se dostanete na samotný závěr opravy. Pokud odpovíte “Ne“ a potvrdíte tlačítkem “Další“, systém vás přesměruje na další možnosti opravy, kde budete postupovat dle průvodce. V určitých případech si opravný nástroj může vyžádat i instalační médium s operačním systémem “Windows“.


16. Opravný nástroj “Fix It“ ukončíte kliknutím na tlačítko “Zavřít“.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky