Recuva - Záchrana smazaných souborů - Instalace - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Recuva - Záchrana smazaných souborů - Instalace

Recuva - Záchrana smazaných souborů - Instalace

Jak si zdarma obnovit soubory, které již byly vysypány z koše.


1. Program “Recuva“ si stáhněte ze stránek tvůrce programu z uvedeného odkazu: http://www.piriform.com/recuva/download/standard  Případně klikněte na tlačítko “START DOWNLOAD“. Nelekejte se toho, že stránka je v angličtině, při instalaci programu je možnost přepnout program do češtiny, stránku potřebujete jen pro stažení programu, pak už jí potřebovat nebudete.2. Nabídne se vám uložení souboru s názvem “rcsetup…“, kde ““ je číslo verze programu, například “rcsetup151“. Soubor uložte pokud možno tak, aby byl pro vás snadno dohledatelný. Například do složky stažené soubory.


3. Po dokončení stahování souboru “rcsetup…“ program spusťte dvojitým poklepáním levým tlačítkem myši na stažený soubor “rcsetup…“.  Obrazovku “Řízení uživatelských účtů“ odsouhlaste tlačítkem “Ano“. (V případě, že používáte pro přihlášení do windows heslo, budete jej zde muset použít). Samozřejmě pro instalaci libovolných programů musíte mít i příslušná administrátorská oprávnění, jinak se vám instalace neprovede. Pokud se vám povedlo instalační proces spustit, uvidíte tuto obrazovku, na níž klikněte na rozbalovací tlačítko s názvem “English“, zvolte požadovaný jazyk, například kliknutím levým tlačítkem myši na “Čeština“ a potvrďtě tlačítkem “Next“.


4. V následujícím kroku už budete postupovat jen česky kliknutím na tlačítko “Další“.


5. V další části instalace ponechte všechny zaškrtnuté předvolby a klikněte na tlačítko “Instalovat“. Tlačítko “Pokročilé“ potřebovat nebudete. Je to samozřejmě pouze moje doporučení a tedy zdatnější uživatelé se mohou pustit do nastavení dle svých potřeb.


6. Tím se spustil průběh instalace, který se ukončí až následujícím hlášením o “Dokončení instalace Recuva“, jako na obrázku.


7.  Zrušte zatržení “Zobrazit informace k verzi“ a pokud ponecháte zatrženou položku “Spustit Recuva v…“ a kliknete na tlačítko “Dokončit“, přejdete plynule od instalace ke spuštění průvodce programu "Recuva", sloužící k obnovení souborů.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky