Související nastavení - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Související nastavení

Historie účtu - Související nastavení

1. Záložka “Historie účtu“ – Karta “Související nastavení“ – Položka “Google+“ – Odkaz “Upravit nastavení“.


2. Kliknutím na odkaz “Upravit nastavení“ přejdeme na stránku “Nastavení služby Google+“. Tuto službu a nastavení parametrů Google+ si přehledně popíšeme v příslušné kategorii s názvem Google+. Momentálně je vhodné vědět, že přístup pro nastavení parametrů služby Google+ existuje i ze záložky “Historie účtů“.


3. Záložka “Historie účtu“ – Karta “Související nastavení“ – Položka “Sdílená doporučení“ – Odkaz “Upravit nastavení“.


4. Pokud jste provedli pod vaším přihlášením k účtu Google jakékoliv hodnocení jakékoliv věci, můžete nastavit, jestli se má toto hodnocení zobrazovat u té věci vašim přátelům, či nikoliv. O vhodnosti zobrazení vašeho jména a profilové fotky u různých vámi hodnocených věcí si musíte rozhodnout sami. Lze toho docílit zaškrtávacím políčkem a potvrzením tlačítkem “Uložit“.


5. Záložka “Historie účtu“ – Karta “Související nastavení“ – Položka “Nastavení vyhledávání“ – Odkaz “Upravit nastavení“.


6. Na stránce “Nastavení vyhledávání“ – “Výsledky vyhledávání“ lze nastavit filtr, který odstraní výsledky vyhledávání se sexuálním obsahem. V případě, že ve vašem prohlížeči, pod vaším přihlášením k účtu Google, pracuje jiná osoba, pro kterou by sexuální obsah nebyl vhodný, využijete tohoto nastavení.


7. V oddílu “Filtry bezpečného vyhledávání“ klikněte na odkaz “Zamknout bezpečné vyhledávání“.


8. V následujícím okně potvrďte vaše rozhodnutí kliknutím na tlačítko “Zamknout bezpečné vyhledávání“.


9. A teď již sledujete, jak dochází k aktivaci filtru.


10. Na následující stránce vás Google informuje o úspěšném aplikovaní filtru bezpečného vyhledávání a aby bylo poznat, že filtr je během vyhledávání aktivní, budou se zobrazovat na stránce s vyhledaným obsahem barevné kuličky.


11. V novém okně prohlížeče použijte ve vyhledávači Googlu pro vyhledávání slovo se sexuálním obsahem a potvrďte vyhledávání například kliknutím na ikonu lupy. Jak je vidět z obrázku na slovo erotika opravdu není zobrazen žádný odkaz ani obrázek a v pravé horní části jsou zobrazeny kuličky s popisem “Bezpečné vyhledávání zapnuto“.


12. Vraťte se zpět do “nastavení vyhledávání“ – “výsledky vyhledávání“ – “filtr bezpečného vyhledávání“ a bezpečné vyhledávání odemkněte kliknutím na odkaz “Odemknout Bezpečné vyhledávání“.


13. Potvrďte tlačítkem “Odemknout Bezpečné vyhledávání“.


14. A tím je bezpečné vyhledávání odemknuto.


15. V dalších sekcích “Výsledků vyhledávání“ naleznete “Dynamické vyhledávání“, které určuje, za jakých okolností se výsledky dynamického vyhledávání mají nebo nemají zobrazovat. “Počet výsledků na stránku“, kde tažením posuvníku myší si určíte nejvhodnější počet. “Soukromé výsledky“ pomáhají najít obsah, který je pro vás více relevantní. “Kde chcete výsledky otevřít“ jestli každý vybraný výsledek otevřít v novém okně nebo ve stejném okně. A nakonec “Historie vyhledávání“, kde kliknutím na odkaz se dostanete na kartu “Co jste vyhledávali“. Pokud vám provedené změny vyhovují, potvrďte je tlačítkem “Uložit“.


16. V sekci “Jazyky“ je možné nastavit, v jakém jazyce by služby Google měly být. Vaši volbu potvrďte tlačítkem “Uložit“.


17. Poslední ze “Souvisejících nastavení“ je položka “Reklamy“, kde kliknutím na odkaz “Upravit nastavení“ přejdete na kartu “Nastavení reklam Google“.


18. Na této kartě vám dává Google možnost nastavit reklamy, které budou ve službách Google zobrazovány a tedy si můžete přizpůsobit zobrazování reklam, které vám nejvíce vyhovují, nebo aspoň jsou nejmíň na obtíž. Vzhledem k tomu, že Google má většinu svých příjmů právě z reklamy, nemůžete je tedy ze svých služeb odstranit úplně. Samozřejmě nastavení zobrazování reklam bude funkční jen pod vaším přihlášením do účtu Google. Pro více informací Klikněte na odkaz “O programu Reklamy Google“.


19. Jaké typy reklam se vám mají zobrazovat, si můžete nastavit v oddílu “Zájmy.


20. Kliknutím na odkaz “Upravit“ se rozbalí nabídka předvoleb oblastí zájmů, případně do pole můžete zapsat název vašeho zájmů a tím se vám okruh možností zúží.


21. Odstranit nevhodné témata můžete jednoduše kliknutím na křížek, který se zobrazí, až když myš umístíte nad dané téma a tím téma zmizí z vašeho výběru. Kliknutím na tlačítko “OK“ potvrdíte uložení nastavení.


22. V případě že vám nezáleží na úzké specifikaci zobrazování reklam, můžete tuto funkci vypnout odkazem “Odhlásit se“ a následně tlačítkem “Deaktivovat“. A to jak “Reklamy na Googlu“.


23. Tak “Reklamy na Google na webu“. Deaktivováním reklamy na webu se vám zobrazování reklam nevypne, neboť jak už bylo řečeno, je to hlavní příjem Googlu, reklamy nebudou více relevantní, tudíž nebudou více podle vašich představ.


24. Po deaktivaci obou možností zůstane stránka “Nastavení reklam“ prázdná, v opačném případě bude stránka vyplněna vašimi volbami.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky