Vyčištění disku – odstranění nepotřebných souborů – uvolnění místa - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Vyčištění disku – odstranění nepotřebných souborů – uvolnění místa

Vyčištění disku – odstranění nepotřebných souborů – uvolnění místa

Ať už bojujete s volným místem na pevném disku ve svém počítači či nikoliv, nepotřebné soubory neboli virtuální odpad zabírá nejen místo na pevném disku, ale i prodlužuje dobu vyhledávání a s tím i spojené úkony v počítači. A pokud jsou ještě ke všemu soubory a složky (tzv. Data) nesetříděné, pak vyhledávání libovolných dat v neustále rostoucím chaosu vznikajícím při běžném používání počítače, je náročnější na čas i opotřebení mechanismu pevného disku. Za dobu častého používání počítače v délce jednoho roku bez údržby, se může na disku nashromáždit až jednotky GB, čti (Giga Bajt) a ojediněle i desítky GB. Pro představu je to i několik DVD virtuálního odpadu.

A kde se bere takzvaný virtuální odpad? Z mnoha úkonů v počítači, které se pokusím částečně shrnout:

1. Stažené soubory programů
2. Dočasné soubory internetu –Temporary internet files
3. Offline webové stránky
4. Koš
5. Dočasné soubory Temp, TMP
6. Soubory protokolů instalačních programů
7. Webový klient/Publisher temporary files
8. Katalogové soubory pro službu indexování
9. Záložní soubory aktualizace Service Pack
10. Miniatury
11. Vyčištění aktualizací Windows Update
12. Odebrání všech bodů obnovení kromě posledního
13. Windows log soubory

Jak vidíte, způsobů jak se zaneřádí počítač je hodně a to výpis není zcela kompletní. Popisovat si jednotlivé body co znamenají, proč a jak vznikají, nebudeme, neboť to již není v rámci nutných znalostí běžného uživatele pro vykonání vyčištění disku v počítači.

Nicméně tento seznam virtuálního odpadu nám pomůže vyčistit nástroj, který už je součástí každé verze operačního systému Windows. Je jasné, že na komplexní vyčištění počítače to nestačí, tudíž je vhodné použít profesionální nástroj z dílny odborníků vytvořený pro domácí účely zdarma. Avšak pokud se nechcete zabývat instalováním dalších programů na údržbu a učit se ovládání těchto programů, pak máte alespoň možnost provést základní údržbu, dle seznamu výše, který provede takzvaný program “Vyčištění disku“, jež naleznete pod vlastnostmi disku s operačním systémem Windows.

 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky