Weby - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Weby

Weby

Ať už vytváříte webové stránky pro vaše podnikání, pro školu nebo pro vaši rodinu, weby Google vám to usnadní.
Služba Weby Google přináší koncept, který umožňuje kompletní změnu pohledu na tvorbu webových stránek nejen pro školy. Není už nutné mít jen jeden centrální web, ale je možné vytvořit několik nezávislých vzájemně propojených webů. Zaměření webů může být široké. Od oficiálních školních stránek, přes weby tříd a jednotlivých předmětů až po školní intranet pro omezenou skupinu uživatelů na základě přihlášení. Díky konceptu wiki je tvorba stránek rychlá, snadná a široce dostupná. Na tomto principu pak mohou ve škole vznikat databáze znalostí, učebnice, stránky projektů, osobní stránky studentů. Celkový počet webů není omezen. Jediné čím jste omezeni, je velikost prostoru 100 GB pro celou školu. Webová alba fotografií Picasa slouží k vzájemnému sdílení fotografií mezi uživateli Google Apps. Původním cílem bylo poskytnout prostor pro fotografie, aby nemusely být posílány např. emailem a bylo snadné je sdílet s ostatními. Po propojení s Google Apps můžete alba a fotografie vložit do dokumentů a webových stránek. Pořadí poznámek a seznamů můžete upravovat přesunutím , a když už je nepotřebujete můžete je archivovat. K novým a existujícím poznámkám v aplikaci Google Keep můžete přidávat připomínky času a připomínky míst. Služba Weby Google je dostatečně výkonná pro intranet společnosti a přitom dostatečně jednoduchá pro rodinný web. Nemusíte být počítačový odborník a přesto zvládnete upravit text na stránce, vložit tabulku, obrázek nebo video. Spravujte nastavení sdílení služby Weby Google a publikujte web v celé vaší společnosti nebo škole snadno a rychle.

Intuitivní tvorba obsahu


Pro tvorbu nebo úpravu obsahu pomocí služby Weby Google nepotřebujete umět jazyky HTML, CSS, JavaScript a další. Nepotřebujete ani vědět, co tyto zkratky znamenají. Veškeré úpravy obsahu stránek probíhají přímo přes webové grafické rozhraní v internetovém prohlížeči.

Široké propojení s ostatními službami Google Apps


Přímo do stránek lze snadno vkládat obsah z ostatních aplikací v rámci Google Apps. Na několik kliknutí tak zveřejníte firemní kalendář, neustále aktuální graf z tabulky v Google dokumentu nebo třeba video z Disku Google.

Předpřipravené šablony a funkce


Při tvorbě webů je možné vybírat z velkého množství předpřipravených šablon kompletních webů, které si můžete přizpůsobit svému účelu. U všech webů lze také jedním kliknutím měnit grafický motiv. V neposlední řase mohou uživatelé do webů vybírat z nepřeberného množství funkčních prvků (tzv. miniaplikací), které je možné vkládat kamkoliv do webu.

Snadné sdílení i komplexní nastavení přístupu


Stejně jako v ostatních Google aplikacích i ve Webech Google snadno na sdílíte web vybraným kolegům, týmu, celé organizaci nebo rovnou zveřejníte celému světu. Navíc i u jinak zcela veřejného webu můžete konkrétní části zpřístupnit pouze vybraným osobám nebo skupině osob, čehož lze využít např. pro vytvoření neveřejné sekce webu pro Vaše partnery (extranetu).

 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky