Zabezpečení - heslo - dvoufázové ověření - ověřovací kódy - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zabezpečení - heslo - dvoufázové ověření - ověřovací kódy

Zabezpečení – heslo – dvoufázové ověření – ověřovací kódy


1. Karta “Heslo“ – položka “Dvoufázové ověření“ – odkaz “Nastavení“.


2. Po kliknutí na tento odkaz následující stránka nejdříve vyzve k opakovanému potvrzení uživatelského jména a hesla a pak se dostaneme na konfiguraci “Dvoufázového ověření“.


3. Na kartěOvěřovací kódy“ můžete parametry dále upravovat, jako například “Primární způsob získávání kódů“ je momentálně nastaven na příjem kódu pomoci textové zprávy. Pokud tento způsob chcete změnit, klikněte na tlačítko “Přepnout na aplikaci“.


4. Pro přechod na aplikaci "Google Authenticator" máte možnost si vybrat jeden ze tří typů s operačním systémem "Android, iPhone, BlackBery.


Není vyloučeno, že v budoucnu některé OS pro telefony budou nové a naopak některé zaniknou. Kliknutím na “Pokračovat“ se dostaneme do dalšího okna s pokyny k provedení přechodu.


5. Tlačítkem “Ověřit a uložit“ dokončíte změnu primárního způsobu získávání kódu ze sms na aplikaci.


6. Pokud budete chtít v budoucnu přepnout “primární způsob získávání kódů“ zpět na sms, můžete tak učinit tlačítkem “Přepnout na SMS/hlasové volání“.


Jak vidíte Google Authenticatorlze přesunout i do jiného telefonu.


A kliknutím na tlačítko "uložit" operaci dokončíme.

7. Pro případ vybití telefonu mějte po ruce záložní kódy, které vygenerujete taky na kartě “Ověřovací kódy“ v dolní části kliknutím na tlačítko “Zobrazit záložní kódy“.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky