Zabezpečení - heslo - dvoufázové ověření - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zabezpečení - heslo - dvoufázové ověření

Zabezpečení – heslo – dvoufázové ověření


1. Pokud nemáme "dvoufázové ověření" nastaveno, bude karta heslo vypadat takto:


2. Karta “Heslo“ – položka “Dvoufázové ověření“ – odkaz “Nastavit“ nás přesměruje na stránku aktivace dvoufázového ověření.  Dvoufázové ověření vám umožní chránit účet jak pomocí hesla, tak pomocí telefonu. Po kliknutí na tlačítko “Nastavit“ postupujeme dle pokynu průvodce.


3. V následujícím okně do políčka “Telefonní číslo“ zadejte číslo telefonu, na které má být zaslán ověřovací kód. Zvolte “Textová zpráva (SMS)“ a potvrďte tlačítkem “Poslat kód“.


4. V dalším kroku “Zadejte ověřovací kód“ do volného políčka získaného ze sms z vašeho telefonního čísla a klikněte na tlačítko “Potvrdit“.


5. V následujícím bodě rozhodněte, zda počítač, na kterém dvoufázové ověřování nastavujete je důvěryhodný a tudíž na tomto počítači již ověřovací kód nebude požadován.


6. V tomto okně již jen potvrdíte aktivaci dvoufázového ověření tlačítkem “Potvrdit“.


7. Tímto je nastavení dvoufázového ověření dokončeno a ocitneme se na kartě “Ověřovací kódy.8. Po aktivaci dvoufázového ověření je potřeba aplikace či zařízení, které jste používali spojené s tímto účtem již dříve, znovu propojit a to v sekci “Zabezpečení – Heslo – Hesla aplikací – Nastavení“.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky