Programy zdarma - Základní výbava - ICTWork - Informační a komunikační technologie a práce na dálku

Info
Informační a komunikační technologie a práce na dálku ...
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Programy zdarma - Základní výbava

Antivirus + Firewall

Avast! Free Antivirus


Č
esky - Je oblíbený antivir, který zajišťuje neustálou bezplatnou ochranu domácích uživatelů a nekomerčních subjektů před viry, spywarem, rootkity a ostatními škodlivými kódy. Současně uživatele chrání před hrozbami v IM a P2P sítích. Program dále nabízí štít sloužící k zachytání nebezpečných skriptů a disponuje funkcí pro blokování potenciálně nebezpečných webových adres. Avast obsahuje také doplněk pro internetové prohlížeče, který uživatele informuje o důvěryhodnosti webových stránek, na něž se chystají vstoupit. Přímo ve výsledcích vyhledávání se tak okamžitě dozvíte, zda je daná stránka důvěryhodná, či nikoliv. Avast umožňuje otestování počítače na přítomnost virů ihned po restartování počítače, tedy ještě v době, kdy nejsou viry aktivovány a nemohou tak zabránit svému odhalení. K vyšší bezpečnosti uživatelů navíc přispívá technologie virtuálního surfování, nebo funkce AutoSandbox, která spustí podezřelé programy v samostatném prostředí izolovaném od vašeho operačního systému.

AVG AntiVirus FREE


Česky - je nejobsáhlejší bezplatné bezpečnostní řešení, jaké kdy společnost AVG vytvořila. Obsahuje řadu zabezpečovacích prvků, které jsou zpravidla k dispozici pouze u placených produktů. Aplikace AVG AntiVirus FREE, ale umí mnohem více, než jen vyhledávat viry v počítači a likvidovat je. Funkce "AVG Do Not Track" (k dispozici, je-li nainstalován panel nástrojů AVG Security Toolbar) umožňuje kontrolovat, které webové stránky mohou shromažďovat a využívat vaše data. Tato funkce v kombinaci s funkcí ochrany před spywarem a technologií ochrany před hackery v bezdrátové síti pomáhá zajistit vysokou úroveň ochrany doma i na cestách. Rozhraní AVG je intuitivní  s nímž je správa bezpečnostní aplikace skutečně velmi jednoduchá. AVG AntiVirus FREE 2014 je ideálním řešením pro uživatele, kteří mají zájem o kvalitní základní ochranu při běžných činnostech - vyhledávání a surfování na internetu, při práci s e-mailem či při aktivitách na sociálních sítích.

Comodo Antivirus + Firewall


Česky  -
Comodo je jedním z nejznámějších tvůrců firewallů. Jeho produkty patří mezi nejoblíbenější na celém světě a k dispozici jsou zdarma. Navíc je možné s nimi zároveň nainstalovat účinný antivir. Jedná se tak o komplexní ochranu vašeho PC. Ochranný balík nabízí kompletní péči o bezpečnost vašeho PC. Ta je zajištěna skutečně kvalitním firewallem, který obsahuje pokročilou funkcionalitu, ale zároveň je snadné jej nastavit a případně nastavení změnit. Firewall slouží k bezpečnému připojení k internetu nebo jiné otevřené síti a stará se o primární ochranu a prevenci před napadením.

IObit Malware Fighter Free


Česky - J
e přehledný a profesionální nástroj pro vyhledávání a odstranění adware, spyware, trojských koní, červů, hijackers a dalších škodlivých programů a kódů typu malware. Program je vybaven i rychlou heuristickou analýzou s podporou dvoujádrových procesorů. Předností programu je především přehledné a snadné ovládání.

Malware bytes Anti-malware


Česky
- Je aplikace pro vyhledání a odstranění spyware, adware, trojských koní, rootkitů a dalších nebezpečných a škodlivých programů typu malware. Program je možno použít i pro ochranu v reálném čase, kdy je spuštěn na pozadí systému a dokáže sledovat procesy a zasáhnout v případě podezření nebo zjištění infekce.

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall


Anglicky  -
ZoneAlarm Free je dalším z řady produktů, které ochrání Váš počítač. Zdarma nabízí skvělé řešení na zabezpečení práce na internetu. Program obsahuje jak Firewall, tak Antivir. Dohromady tak zajišťuje kompletní bezpečí při práci i zábavě. Velmi kvalitní firewall se nestará pouze o to, aby se do počítače nedostali žádné škodlivé programy nebo soubory. Zamezuje i úniku informací přímo z počítače (což je hlavní úkol většiny spyware programů a aplikací).

Microsoft Security Essentials


Česky -
Antivirový program, vyvíjený přímo Microsoftem, nabízí spolehlivou ochranu počítače před škodlivým softwarem, aniž by si nějak zásadně nárokoval jeho výpočetní výkon a kapacitu operační paměti. Microsoft uvolnil druhou generaci bezpečnostního řešení Microsoft Security Essentials, které ochrání počítač před viry, spywarem a dalším škodlivým softwarem. Bezpečnostní program nahrazuje Windows Defender a přímo konkuruje bezplatně použitelným verzím antivirů od předních výrobců. Vedle kontroly počítače v reálném čase je možné provádět i skenování všech disků či jen vybraných složek na vyžádání a také pravidelně, podle časového plánu. Microsoft Security Essentials pracuje zcela samostatně na pozadí operačního systému. Samozřejmostí jsou pravidelné aktualizace databáze škodlivého softwaru. Antivir Microsoft Security Essentials lze využívat zdarma i ve firmách, nejvýše na deseti počítačích.

 

Čištění a údržba

CCleaner


Česky - J
e kvalitní program na celkové vyčištění operačního systému a pevného disku. Vymaže přebytečné soubory z disku, vysype koš, smaže historii naposledy otevřených souborů, vymaže cookies a historii z internetového prohlížeče. Nechybí ani funkce opravy chyb v systémovém registru.

Defraggler


Česky - J
e užitečná pomůcka pro snadnou a rychlou defragmentaci souborů na pevném disku. Účelem defragmentace je především zvýšení výkonu pevného disku díky rychlejšímu přístupu k příslušným souborům. Program je možné spouštět na pozadí operačního systému s jeho minimálním zatížením.

Glary Utilities


Česky - J
e nástroj pro komplexní údržbu a vyčištění počítače od zbytečných souborů a záznamů. Program si zároveň poradí i s blokováním spyware, adware a dalších škodlivých programů. Glary Utilities dokáže vyčistit a optimalizovat systémový registr, zahladit stopy po brouzdání Internetem, spravovat spuštěné služby nebo procesy a mnoho dalšího. Program vyniká rovněž přehledným uživatelským rozhraním, se kterým si snadno poradí i začátečník.

IObit Advanced SystemCare Free


Česky - O
dstraňuje spyware, čistí a opravuje systémový registr, odstraňuje nepotřebné soubory, analyzuje nastavení systému a jeho bezpečnost. Běžnému uživateli tento nástroj bohatě postačí na kompletní údržbu počítače.

IObit SmartDefrag


Česky - J
e program na pokročilou defragmentaci pevného disku. Volit můžete mezi expresní a kompletní defragmentací. Lze také využít defragmentaci automatickou, kde lze zvolit typ a čas defragmentace. Program je oproti integrované defragmentaci ve Windows vybavenější a díky možnosti volby techniky defragmentace i rychlejší.

 

Internetové prohlížeče

Comodo Dragon Internet Browser


Česky -
Je rychlý a bezpečný internetový prohlížeč postavený na jádru Chromium, které využívá i prohlížeč Google Chrome. Hlavní vlastnosti prohlížeče: vysoká bezpečnost a ochrana soukromí, snadná SSL certifikace, rychlé načítání webových stránek, vysoká stabilita a nízké systémové nároky, atd.

Google chrome


Česky - J
e open source webový prohlížeč vyvinutý společností Google. Vychází ze součástí jiných open-source aplikací, včetně WebKitu a Mozilly, a je zaměřen na zlepšení stability, rychlosti a bezpečnosti s jednoduchým a efektivním uživatelským rozhraním.

Internet Explorer


Česky -
Nová verze prohlížeče přináší vedle větší rychlosti, rozsáhlejší podpory webových standardů či minimalistického uživatelské rozhraní především rozšířené bezpečnostní funkce a je přizpůsobený dotykovému ovládání. Tyto změny reagují na požadavky více než dvou třetin lidí, kteří mají podle posledního průzkumu Microsoftu při prohlížení webu obavy z virů nebo ztráty soukromí.

Mozilla Firefox


Česky - J
e moderní webový prohlížeč, který uživatelům přináší pohodlné prohlížení internetového obsahu. Nabízí intuitivní grafické prostředí, které klade důraz na zobrazení webového obsahu v největší možné ploše při zachování ergonomie ovládání. Silnou stránkou Firefoxu je podpora rozšíření, rychlé vyhledávání, nebo anonymní surfování.

Opera


Česky -
Prohlížeč Opera je stále oblíbenější díky svému přehlednému rozhraní, své rychlosti a díky velkému množství užitečných funkcí. Opera je rozšiřitelná pomocí zásuvných modulů, obsahuje RSS čtečku, podporuje práci se záložkami, umožňuje blokování pop-up oken a mnoho dalšího. K dispozici je také správce hesel, která jsou chráněna šifrováním.

 

Kodeky a přehrávače

K-Lite Codec Pack


Balík kodeků pro přehrávání, konverzi a zpracování videa a hudby v počítači. Balík kodeků je dispozici v různě vybavených verzích Full a Standard, lišících se počtem obsažených kodeků a filtrů. Běžný uživatel by si měl vystačit s verzí Standard. Obě verze obsahují šikovný přehrávač Media Player Classic. Hlavní inovací jsou samozřejmě aktualizované verze kodeků a filtrů.

Windows 7 Codecs


Windows 7 Codecs je obsáhlý balík video i audiokodeků pro operační systém Windows 7. Kodeky jsou primárně určeny pro Windows Media Player 12 a Media Center.

Windows 8 Codecs


Sada kodeků Windows 8 Codecs zásadně rozšíří schopnosti operačního systému Windows 8 v přehrávání digitálního videa i zvuku. Společně s přehrávačem Media Player Classic Home Cinema (či některým z dalších bezplatně použitelných přehrávačů) zajistí Windows 8 Codecs bezproblémové přehrávání filmů na DVD a Blu-ray discích i všech dalších běžných formátů videa a zvuku. V 64bitových verzích Windows 8 nezapomeňte doinstalovat také doplněk x64 Components addon.

GOM Media Player


Anglicky - J
e kvalitní skinovatelný přehrávač multimediálních audio a video souborů, jehož součástí jsou i nejpoužívanější audio a video kodeky. Program vyniká přehledným prostředím i jednoduchým ovládáním. Podporuje tvorbu a přehrávání playlistů, tvorbu screenshotů, zobrazení titulků atd. Poradí si s přehráváním formátů AVI, DAT, MPEG, MP3, DivX, WMV, ASF a mnoha dalšími. Podporuje i přehráváni poškozených video souborů.

VLC media player


Česky - J
e svobodný multiplatformní multimediální přehrávač a framework s otevřeným zdrojovým kódem, který přehraje většinu multimediálních souborů, DVD, zvukových CD, VCD a různých proudových protokolů.

 

Komprimace / dekomprimace dat

7-zip


Č
esky komunikující program k archivaci souborů a dekomprimaci archivů ve většině známých formátech.

 

Správa dokumentů

Adobe Reader


Česky - D
říve známý jako Acrobat Reader, je určen k prohlížení souborů ve formátu PDF (Portable Document Format — přenosný dokumentový formát). Tento formát slouží k přenosu a archivaci dokumentů tak, aby vypadaly všude stejně.

Foxit PDF Reader


Česky - J
e prohlížeč dokumentů PDF, jenž se po funkční stránce vyrovná Adobe Readeru, je ovšem výrazně rychlejší, což oceníte zejména při otevírání dokumentů. S Foxit PDF Readerem totiž odpadají zbytečné prostoje. Kromě prohlížení program podporuje i kopírování a tisk dokumentů.

LibreOffice


Česky -
LibreOffice je kvalitní a obsáhlý balík kancelářských aplikací, který vychází z oblíbeného OpenOffice.org. Obdobně jako OpenOffice i LibreOffice nabízí všechny potřebné kancelářské aplikace a nástroje.

PDF Creator


Česky - J
e open source, který vám umožní vytvářet PDF dokumenty a také dokumenty v PostScriptu, EPS či různých obrázkových formátech (JPEG, TIFF, PNG aj.). Do těchto formátů dokáže převést prakticky libovolný dokument, protože po instalaci funguje jako virtuální tiskárna.

PDF Split a Merge


Česky -
Tato jednoduchá aplikace umí snadno slučovat a rozdělovat několik PDF souborů najednou. Dále umožňuje PDF soubory otáčet, vyjímat nebo reorganizovat jednotlivé stránky. Aplikace vyžaduje instalaci Java Runtime Enviroment.

Open Office (Apache OpenOffice)


Česky -
OpenOffice.org je bezplatná alternativa MS Office a obsahuje tedy i podobné součásti. OpenOffice.org je balík kancelářských aplikací pro psaní textových dokumentů, výpočty s tabulkami, tvorbu prezentací, kreslení obrázků a práci s databázemi. OpenOffice.org je jeden z nejúspěšnějších open source programů, byl přeložen do více než stovky národních jazyků. OpenOffice.org je hodně vyhledávaný i pro svou nezávislost na operačním systému, funguje pod Windows, Linuxem, Mac OS X a mnoha jinými systémy. Navíc umožňuje ukládat soubory nejen ve formátu OpenDocument, ale i ve formátech používaných v MS Office. Dokumenty lze také snadno exportovat do PDF nebo webových stránek.

 

Úprava a prohlížení fotografií

IrfanView


Česká lokalizace populárního prohlížeče obrázků IrfanView podporuje neuvěřitelné množství grafických formátů, zvukových souborů, přehrávání CD a k ostatním lze stáhnout pluginy. Jako další výhody IrfanView lze uvést podpora rozhraní TWAIN, tvorba HTML náhledů, konverze všech možných formátů i hromadná, zvětšování, zmenšování, otáčení. Program je zdarma pouze pro nekomerční využití.

Windows Fotogalerie


Česky - V
ám pomohou uspořádat a upravit fotografie a sdílet je online. Zde naleznete dostupné funkce: vytváření panoramatických snímků,slučování snímků pomocí funkce fotokoláž, dobrodružství s prezentacemi.

Picasa


Česky - J
e komplexní řešení správy a úpravy digitálních fotografií. Kombinuje jednoduchý editor fotografií s mocným nástrojem pro vyhledávání a katalogizování fotografií na pevném disku. Díky programu Picasa můžete ve svých fotografiích snadno hledat nějakou konkrétní. Zajímavé jsou funkce určené k prohlížení — zejména režim nazvaný „Časová osa“. Z fotografií můžete vytvořit dárkové CD, krátké video, jednoduchou koláž nebo originální spořič obrazovky. Pokud chcete snímky zálohovat na CD/DVD, přijde vám vhod funkce na zálohování snímků na CD/DVD bez nutnosti použít vypalovací program. Pozornost si zaslouží funkce pro odeslání fotografií e nebo funkce pro nahrání do on fotoalba. Vestavěný editor snímků (resp. obrázků obecně) patří spíše k těm jednodušším. Můžete ladit jas, světlo, stíny a teplotu barev. Lze aplikovat různé efekty a samozřejmě nechybí základní editační funkce, jako je oříznutí a redukce jevu červených očí. Zajímavá je funkce „Zkusím štěstí“, která ve většině případů udělá uspokojivé snímky i z vyloženě špatných fotografií.

 

Úprava audio / video souborů

Format Factory


Česky - M
ultifunkční konvertor multimédií, se kterým převedete řadu formátů videosouborů, obrázků a jiných multimédií mezi různými formáty. Za co u jiných programů platíte, Format Factory Vám nabízí zcela zdarma a ve stejné kvalitě.

Audacity


J
e freeware, který je šířen pod licencí GPL. Program tedy můžete využívat pro osobní nebo podnikové účely, dále jej šířit, nebo upravovat. Tento zvukový editor a rekordér můžete využívat pro Windows, Mac OS X a GNU/Linux. Audacity vám umožňuje přímé nahrávání zvuku, převod nahrávek z pásků a desek do digitálního záznamu, editaci zvukových souborů ve formátech Ogg, MP3, AIFF a WAV, změny rychlosti a ladění nahrávek, stříhat, rozdělování a míchání nahrávek a mnoho dalšího.

Windows Movie Maker


Česky  -
Ať už máte rádi hollywoodské filmy, nebo nezávislou scénu, s programem Movie Maker budete režisérem vy: Import a úpravy prezentací a videí, úprava filmové hudby a přidání motivu, sdílení filmu online.

 

Videohovory / chat

ICQ


Česky - B
ezplatné hovory a zprávy.  Mluvte, pište zprávy, posílejte soubory a sdílejte svoji polohu z jakéhokoliv mobilu, tabletu nebo počítače.

Skype


Česky - V
olání, videohovory, zasílání zpráv a sdílení s ostatními, ať už jsou kdekoli.

 

Vypalování

BurnAware Free


Česky - J
e aplikace pro vypalování CD, DVD a Blu-Ray disků. Program vyniká především přehledným uživatelským rozhraním a jednoduchým ovládáním. Vypalovat lze datová CD/DVD, audio CD ze souborů WAV, MP3 nebo WMA, filmová DVD a samozřejmostí je tvorba a vypalování image podporovaných nosičů.

Burn4Free


Česky -
Snadno ovladatelný nástroj pro vypalování CD a DVD. Podporuje tvorbu audio CD z formátů WAV, WMA, MP3, MP2, MP1 a OGG. Program se integruje do kontextového menu na pravém tlačítku myši a lze samozřejmě použít i metodu drag & drop.

ImgBurn


Anglicky -
Nenáročný nástroj pro vytváření a vypalování image souborů na CD nebo DVD nosiče. Podporuje téměř všechny typy současných vypalovaček. Vypalovat lze image formátů BIN, IMG, CDI, CDR, ISO, GCM a mnoho dalších.

 

Webové technologie

Adobe AIR


J
e platforma umožňující vytvářet a rozvíjet nové internetové aplikace, umožňuje vývojářům používat osvědčené webové technologie.

Adobe Flash player


D
oplněk nutný k zobrazení flashových interaktivních animací a multimediálního obsahu ve webovém prohlížeči.

Adobe Shockwave Player


D
oplněk nutný k zobrazení animací (her, programů atd.) ve webovém prohlížeči.


Java


Díky ní můžete spouštět Applety vytvořené v jazyku Java, které se často objevují také na webových stránkách.

Silverlight


Microsoft Silverlight je doplněk nejpoužívanějších internetových prohlížečů (MSIE, Firefox, Opera,...) o možnost zobrazení obsahu vytvořeného pomocí technologie Microsoft Silverlight. Technologie Microsoft Silverlight slouží k tvorbě dynamického a interaktivního obsahu webových stránek podobně jako Adobe Flash nebo nebo JavaFX.

 
 
 
 
 
 
 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky